comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım: "Bu görüşler çağ dışı"

13 Ağustos 2020, Perşembe 22:54
Aziz Yıldırım:

Aziz Yıldırım, "Kadınların futbol oynamayacağına" dair görüşün çağ dışı olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Eski Başkanı Aziz Yıldırım, Sabah Gazetesi Yazarı Funda Karayel'e röportaj verdi. 

Funda Karayel, " 'Kadından futbolcu, basketbolcu olur mu?' tartışması nereye gidiyor? Bu konuyu Türk sporuna damga vurmuş, futbol tarihinin en önemli isimlerinden birine sormak istedim." diyerek Aziz Yıldırım ile gerçekleştiği röportajı köşesinde aktardı. 
AZİZ YILDIRIM'IN SÖZLERİ

"FUTBOLUN ERKEK OYUNU OLDUĞU GÖRÜŞÜ ÇAĞ DIŞI"

"Kadınların futbol oynamayacağına, futbolun erkek oyunu olduğuna dair görüş son derece mantıksız, ilkel ve çağ dışı. Bu dilden, bu çağ dışı düşüncelerden acilen kurtulmamız gerekiyor. Kadın-erkek, sadece sözde değil; toplumun her kademesinde uygulamalı olarak eşit olmak zorunda. Bunu konuşuyor olmak bile esasında çok talihsiz. Sonraki nesiller için bu durum utanç meselesi olarak anılacak belki de

"ÖĞRENMEK İSTEMİYORLARSA İZLESİNLER

Kadınların futbol oynayıp oynayamadığını öğrenmek istiyorlarsa; Amerika'yı, Norveç'i, Almanya'yı, İngiltere'yi, Güney Kore'yi, Fransa'yı, Hollanda'yı, Japonya'yı takip etsinler. Son derece zevkli maçlar, turnuvalar yapılıyor. Güney Afrika'nın sol açığını izlesinler mesela. Avrupa'da birçok büyük takımın, kadın futbol takımı var ve çok geniş bir takipçi tabanları var. Sporun içerisinde yer alan tüm paydaşların, kadınlarımızın sporun her branşında profesyonel düzeyde yer alabilmesi adına hem demeçleriyle, hem de çalışmalarıyla katkı sağlaması gerekiyor."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"