comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım açıkladı! 'Dünya çapında bir isimle anlaştık'

02 Mayıs 2018, Çarşamba 15:41
Aziz Yıldırım açıkladı! 'Dünya çapında bir isimle anlaştık'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın seçim kampanyası yaptığı twitter hesabından flaş açıklamaları yayımlandı!

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ankara Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, iş insanları ve kulüp üyeleri ile buluşurken burada geleceğe dönük planlarından bahsetti. 


Fenerbahçe altyapısına dünyaca ünlü isim geliyor! 


Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada, "Futbolun kalkınması projemizle ilgili olarak, Avrupa'nın önemli bir ismi ile anlaştık. Kendisi Dünya Kupası için Rusya'ya gidiyor. Dünyada bu konunun denenmiş ve başarıya ulaşmış modelinin yaratıcısı ve uygulayıcısı. Dünya çapında bir otorite. Kendisinin ismini Dünya Kupası'nın ardından duyuracağız. Bu proje, Türk Futbolu için örnek teşkil edecek. Esasen bu projeyi TFF'nin yapması lazımdı. Biz, bütün ülke çapında "Fenerbahçe Modeli" olarak bir kalkınma projesi hedefiyle projeye başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım'ın altyapı için ünlü bir futbol adamı ile anlaştığını ilk olarak geçtiğimiz ay FutbolArena sayfalarından duyurmuştuk

Aziz Yıldırım Onursal Başkan mı olacak?


Diğer konular hakkında da görüş bildiren Aziz Yıldırım, "Benim Onursal Başkanlık beklentim yok. Bu kulübün kapısında bekçi olurum." derken, "Fenerbahçe Türkiye'nin kendisidir. İçimizde her kesimden insan var. Bunu birlik ve beraberlik içinde kalarak bozmamamız lazım. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça Fenerbahçe de var olacak. Fenerbahçe Atatürk'ün Kulübü'dür." şeklinde konuştu.

3 Temmuz davasıyla ilgili de konuşan Yıldırım, "Davamızın ilerleyen sürecini takip etmemiz gerekmesinin yanı sıra 2007-2008'deki gibi sportif anlamda başarılı olan Fenerbahçemizi yeniden o seviyelere çekerek bırakacağım. Benim 20 yıllık başkanlığım, aileme bırakacağım en büyük mirastır." yorumunda bulundu. Yıldırım ayrıca "İnanıyorum, haklı olan davamızda, maddi kayıplarımızın hepsini geri alacağız." dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"