comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aytunç Erkin'den şike davasına ilişkin açıklamalar "FETÖ'cü hakim itiraf etti"

19 Aralık 2017, Salı 16:13
Aytunç Erkin'den şike davasına ilişkin açıklamalar

Sözcü Gazetesinden Aytunç Erkin, FutbolArena'ya çok özel açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin şike sürecine ilişkin konuşan Aytunç Erkin detaylarıyla itirafları anlattı.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin 2010-2011 sezonunda yaşadığı şike operasyonuna ilişkin süreç devam ederken Sözcü Gazetesinden Aytunç Erkin, FutbolArena'ya çok özel açıklamalarda bulundu.
Aytunç Erkin, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 2009-2010 sezonunda şampiyon olsalardı bu operasyonunun o yaz yapılacağını belirttiğini söyledi.
Aytunç Erkin yaptığı açıklamada şike sürecinin bir örgüt operasyonunun oyunu olduğunu belirterek itirafları anlattı.

"OPERASYON 2009'DA PLANLANDI"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Bursaspor ile girdiği şampiyonluk yarışında 2010'da şampiyon olsaydı operasyonun 2010'da yapılacağını söylemişti. Fakat Fenerbahçe şampiyon olmadı. O dönem davaya bakan ve Aziz Yıldırım'ı yargılayan Mehmet Berk de diyor ki, "Eğer siz 2011'de şampiyon olmasaydınız bu operasyon olmazdı" Demek ki bu operasyon 2009-2010'da yapılması planlanan bir operasyondu.

ZEKERİYA ÖZ TEPKİ GELİR DİYE DAVAYI KABUL ETMEDİ

Hakim Dursun Ali Gündoğdu, 10 Temmuz 2017'de 73 sayfalık bir ifade verdi. Dursun Ali Gündoğdu, "Zekeriya Öz şike opersayonundan 2 sene önce dinleme yapıldığını söylüyor diyor. Devamında, Zekeriya Öz de dosyayı Mehmet Berk'e devrediyor ve diyor ki, "Galatasaraylı Zekeriya bey bunu yapmak istemedi. Bu davaya Fenerbahçeli bir savcı bakabilir' diyor. Bunun üzerine Dursun Ali Gündoğdu da buradan bir örgütün çıkmayacağını belirtiyor. Zekeriya Öz baskı geleceği için davaya bakmıyor. Yani bir örgüt operasyonu olduğu çok net belli. Zekeriya Öz bunu itiraf ediyor.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.