comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'ın unutulmaz 5 açıklaması!

20 Aralık 2017, Çarşamba 10:53
Aykut Kocaman'ın unutulmaz 5 açıklaması!

Fenerbahçe'nin teknik direktörü Aykut Kocaman, "Galatasaray'ın puan farkı suni" diyerek gündeme oturmuştu. Kocaman ilerleyen haftalarda haklı çıktı. Peki Kocaman'ın unutulmayan diğer açıklamaları neler?

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, haftalar önce yaptığı "Galatasaray ile aramızdaki puan farkı suni" açıklamasında haklı çıktı ve Galatasaray'ı averajla da olsa geride bıraktı. Hürriyet gazetesi yakın geçmişte Aykut Kocaman'ın yaptığı 5 önemli açıklamayı derledi...

Ligi açık ara önde götüren Galatasaray için, "Bu puan farkı suni" diyen Aykut Kocaman, bugün haklı çıkarken, sarı lacivertli taraftarlar da sosyal medyada hocalarından övgüyle söz ediyorlar. Aslında bu tespit ve haklı çıkış, Aykut Kocaman için bir ilk değil. Tecrübeli teknik adam, geçmişte de çok konuşulan bir çok ifadenin altına imza koymuştu. İşte onlardan bazıları...
2010-11 SEZONU ORTASI:

"Trabzonspor'un penaltıları irdelenmeli." 

Fenerbahçe, Trabzonspor ile yarışırken, Kocaman, rakiplerinin haksız penaltılar kazandığını ima edip, "Trabzonspor'un penaltıları irdelenmeli" demişti. Dönemin Trabzonspor hocası Şenol Güneş, "Fenerbahçe taraftarı ve başkanı saygılı ama antrenörleri zıt bir anlayışta" diye konuşmuştu.

3 TEMMUZ SONRASI:

"Bu lig, 1959'dan beri incelenmeli." 

Türkiye'yi sarsan 3 Temmuz şike sürecinde Fenerbahçe'yi ayakta tutanlardan biri de Kocaman'dı. Kimsenin Fenerbahçe'yi şikeci gösteremeyeceğini belirten Kocaman, "1959'dan beri lig incelenmeli" diyerek tartışmaları başlatmıştı. 3 Temmuz süreci ilk kez o günün ardından tartışılmaya başlanmış, ardından taraftarlar, yüzbinlerce kişilik yürüyüşler yapmıştı.
2010-11 SEZONU SONRASI:

"Kanırta kanırta şampiyon olduk." 

Şike süreci tüm sıcaklığıyla yaşanırken, Aykut Kocaman iki önemli ifade daha kullandı. "Kanırta kanırta şampiyon olduk" sözleriyle tüm maçları sahada mücadele ederek tertemiz kazandıklarını anlatan Kocaman, "Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır" diyerek de birkaç yıl sonra mahkemeden gelecek beraat kararlarının adeta işaretini vermişti.

2011-2012 SEZONU:

"Koşu mesafesi futbolun gerçeği." 

Bugün her kulüpte, TV'lerdeki futbol programlarında konuşulan koşu mesafesi konusunu kamuoyunun gündemine oturtan kişi Aykut Kocaman olmuştu. O, "Koşu mesafesi", "Faydalı koşu" ifadelerini kullandığında, çoğu kişi futbolda koşmaktan çok yeteneğin maç kazandırdığını ifade ediyordu. Aradan geçen yılların ardından tüm kulüpler koşu mesafelerini esas alıyor.

2017-18 SEZONU:

"G.Saray'ın bu puan farkı suni." 

Kocaman, Galatasaray, 8. haftada 8 puan ilerideyken, "Suni bir puan farkı var şu an... Galatasaray'ın kapasitesini bundan sonraki haftalarda göreceğiz" dedi. Aradan geçen haftalarda Fenerbahçe puan farkını kapadı ve rakibini geçti. Kocaman'ın son tespitlerinden biri de, şampiyonluğun geçmiş sezonlara göre daha az bir puanla kazanılacağı oldu.

Fenerbahçe ile ilgili tüm gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Aytemiz ile haftanın futbolcusu Feghouli seçildi


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.