comScore
1 / 9

Aykut Kocaman'ın unutamadığı maç! "Keşke o maçı..."

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-1 kazanılan kritik Sivas maçı sonrası gazetecilerle sohbet etti ve sezonun kalanı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

2 / 9

’Kafaları bizim maçtaydı’

<h2>’Kafaları bizim maçtaydı’</h2>
"(5-0 kazanılan Kayseri deplasmanıyla Sivas maçının kıyaslanması) Sivas, Kayseri’ye oranla özellikle ikinci yarıda bizi biraz daha itti... Kayseri’de bir baskı olmadı, nispeten daha rahat geçti. Sivas daha sertti.

3 / 9
Geçen hafta mesela Sivasspor 5-0 kaybedince sanılıyor ki, Sivas düşüşte. Tam tersi, o maça bir bakarsanız, 6-7 oyuncusu sarı kart ceza sınırındaydı ve maçı 4 faulle bitirdiler. 5-0 yenildikleri bir maçı 4 faulle bitirdiler. Esas itibariyle şunu gösteriyor, kafaları tam anlamıyla bu maçtaydı.

4 / 9
Çok net gözüktü. İçeride Başakşehir’i, Beşiktaş’ı, Galatasaray’ı yenmişler! Çıktık, ihtiyacımız olan bir maçta, son derece istekli bir takımı yendik. Ama esas olan keşke Akhisar’ı da böyle yenebilseydik. Şu anda liderdik."

5 / 9

’Sezon hatalarla dolu’

<h2>’Sezon hatalarla dolu’</h2>
"En çok Gençlerbirliği (2-2) ve Kayserispor (3-3) maçlarına üzülüyorum. İçeride oynadığımız 2 maç. Neden bunu söylüyorum? Çünkü bu maçlarda toplam 5 gol attık ve 5 gol yedik. 2’sini kendi kalemize attık. 2’sinde ise asisti biz yaptık kendi yediğimiz golde! Hep vurguluyorum, bu takım inanılır gibi bir sezon yaşamıyor bu sene. Bireysel hatalardan tutun hakem hatalarına kadar..."

6 / 9

’17 maçta lideriz!’

<h2>’17 maçta lideriz!’</h2>
"Bu 2 maçın dışında ilk 11 haftayı ayırmamız lazım. İlk 11 hafta alınabilecek 33 puanın 17’sini alabildik. 1.5 puan ortalaması Fenerbahçe için kabul edilebilir bir şey değil. Osmanlı maçından Osmanlı maçına bir devre oynadık, 17 maç. Yani benim ayrılıp yeniden başladığım dönemden sonra 17 maç geçti. Tam 37 puan topladık. Başakşehir 36, Beşiktaş 35, Galatasaray 31’de kalmış. Bu haftayı saymıyorum bunun içinde."

7 / 9

’Hak eden kazansın’

<h2>’Hak eden kazansın’</h2>
"Bizim için önemli olan Sivasspor maçıydı. Alacağımız sonuç, Galatasaray-Başakşehir maçını bizim adımıza olumlu hale getirecekti. Geçen hafta üzerimizdeki 3 takımla aramızda 13 puan fark vardı. Galatasaray, Gençlerbirliği’ne yenilince bu 10’a düştü.

8 / 9
Sivas maçı öncesinde, ’Hak eden kazansın istiyorum’ dedim. Benim hayatım bu. Çünkü hak edenler, doğruları yapanlar kazanmaya başladığı zaman aslında herkes kazanıyor. Bu maçta da benim niyetim düşüncem, doğru oynayan hak eden kazansın diye düşünüyorum. Her sonucun bize yarayacağına inanıyorum."

9 / 9

’Gerçek Volkan bu’

<h2>’Gerçek Volkan bu’</h2>
"Daha önce oyuncularım hakkında maç sonrası konuşmamayı prensip edinmiştim. Bunu sadece Beşiktaş maçı sonrası Volkan için bozdum. Geçiş döneminde yaşadığı zorlukları ele alırsak, ondaki düşüşü normal karşılamamız gerekirdi. Ancak şu andaki formu ile takıma büyük katkı yapıyor. Zaten gerçek Volkan bu. Demek ki, o zamanki kırgınlığımda haklıymışım." (Fanatik)