comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'ın Mehmet Ekici formülü

09 Mart 2018, Cuma 09:37

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman sezon başından beri sakatlıklar nedeni ile forma şansı bulamayan yıldız oyuncu Mehmet Ekici için kararını verdi.

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman sezon başında büyük tartışmalar altında transfer edilen fakat yaşadığı sakatlıklar nedeni ile fazla forma şansı bulamayan Mehmet Ekici'den kalan haftalarda yararlanmanın yollarını bulacak.


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın Mehmet Ekici kararı


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Fenerbahçe'de bu sezon Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın yaşadığı şanssızlıklara birçok sakatlık da eşlik etti. Bunlardan bir tanesi de yeni transferlerden Mehmet Ekici'nin takıma tam anlamıyla çok geç katılması oldu.

Mart ayına kadar takımdan hep uzak kalan Ekici, orta sahada eksikliği çekilen çift yönlü isim olarak görülüyordu. Aykut Kocaman, sakatlıklar nedeniyle çok güvendiği bu transferini yeterince kullanamadı.


Aykut Kocaman'ın Mehmet Ekici formülü


Mehmet Ekici'nin, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Beşiktaş derbisiyle çok iyi bir geri dönüş yapması ise herkesi mutlu etti. Kocaman'ın da son dönemde yüzünü güldüren nadir gelişmelerden biri olan Ekici, sezonun kalan kısmında da daha fazla sorumluluk üstlenecek.
Orta sahada çift yönlü oyuna adapte olacak Ekici, takımın hem sistem anlamında hem de kadro olarak esnekleşmesini ve gelişmesini sağlayacak. Ayrıca duran toplarında da tecrübeli futbolcu önemli bir sorumluluk alacak, frikikler ve kornerlerde ön plana çıkacak.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.