comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'ı sinirlendiren soru: 'Fukara futbol bilgimle...'

18 Aralık 2017, Pazartesi 22:39
Aykut Kocaman'ı sinirlendiren soru: 'Fukara futbol bilgimle...'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig 16. haftasında Karabükspor karşısında alınan galibiyetin ardından konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Karabükspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 


Fenerbahçe 2-0 Karabükspor Aykut Kocaman'ın açıklamaları


"KAĞIT ÜSTÜNDE KOLAY GÖZÜKEN MAÇLAR..."

"Düzenli bir başlangıç yaptık. Her şey gayet iyi gidiyordu. Oyuncuların bir an evvel skoru alma isteği, taraftarımızın da itmesiyle oyun düzenimiz bozuldu. Kağıt üstünde son derece kolay gözüken maçlar aslında akış içindeki en zor maçlar haline dönebiliyor çünkü maç başlamadan evvel bir takım operasyon yapıldı Karabükspor'da, bazı oyuncularını getiremediler."
"HAKEME İTİRAZIM ŞU YÖNDE..."

İkinci yarıda gelen golden sonra ortam kolaylaştı ve geniş alanlar bulmaya başladık. İstediğimizi elde ettik. Temel istek bu ve galibiyetti. Lig böyle bir durumdayken üstelik. İçinde bulundukları zorluklara rağmen Karabükspor'a saygı duyuyorum ve savunma yapmalarına hiçbir itirazım yok. Ancak hakemin buna erken müdahale etmesi gerekiyordu. Oyunu çok ağırlaştırdılar. Rakip tamamen kendi yarı sahasına tamamen çekilerek oynuyor ve topun oyunda kalması süresi çok azaldı. 

AYKUT KOCAMAN'DAN SUNİ PUAN FARKI SORUSUNA CEVAP!

Yanlış olmasın. Ligin 7. ile lideri arasında 5 puan var. Uzun yıllardır böyle bir lig hatırlamıyorum. İlk yarının sonuna doğru hatırlamıyorum bu puan aralığında. Şu anda Trabzonspor da şampiyonluk için arzulu. Önündeki takımlar da aynı şekilde. Ligde toplamda 10 tane takım her an her şeyi yapabilecek gibi duruyor. Bu sezon puan ortalaması biraz aşağı doğru gideceğini öngörüyorum. Bir takım acayip bir şekilde form yakalar mı? onu hesaplayamayız ama puan ortalaması olarak birbirine çok yakın gidecek bir lig görünüyor. 

JOSEF - MEHMET TOPAL SORUSU İÇİN NE SÖYLEDİ?

Futbolu yorumlayanlar ile farklı düşünüyorum. Mehmet Topal ve Souza'nın görevi baraj görevi... Onların asli görevi atmak, attırmak değil. Basma kalıp bir düşünce bu. Dünyanın pek çok takımında bu tip oyuncular yan yana oynayabiliyor. Esas takımın kurgusu. Sağ tarafta Şener'den orta geldiğinde 4 farklı oyuncu daha var kaleye gidebilecek. Bu basma kalıp düşünceler beni gerçekten çok şaşırtıyor. Sadece Mehmet Topal ve Josef üzerinden bakmak işi ucuzlaştırmak oluyor. Mehmet Topal ve Josef varken de 20 pozisyona giriyoruz. Dikine oyun, bilmem ne, futbol böyle bir oyun değil. Futbolun içinde kanat oyunları da var, atak da var, savunma da var. Bunları bütün olarak yaptığınız zaman diğer takımlardan kendinizi ayırabiliyorsunuz. Benim nacizane fukara futbol bilgimle anlatmaya çalıştım. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.