comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan transfer açıklaması: 'Karşı değilim ama...'

12 Ocak 2018, Cuma 13:53
Aykut Kocaman'dan transfer açıklaması: 'Karşı değilim ama...'

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman takımının ikinci yarıya hazırlandığı Antalya kampı sırasında basın mensupları karşısına geçti.

FutbolArena - Fenerbahçe futbol takımı teknik direktör Aykut Kocaman önderliğinde ikinci yarı hazırlık çalışmalarını Antalya'da düzenlenen kamp ile devam etttiriyor. Fenerbahçe Transfer haberleri FutbolArena'da


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan kamp açıklamaları


Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman takımının ikinci yarıya hazırlandığı Antalya kampı sırasında basın mensupları karşısına geçti ve önemli açıklamalarda bulundu.

"İKİNCİ YARIYA DAHA İYİ BAŞLAYACAĞIZ"
Konyaspor maçını kazansaydık bir nebze daha iyi durumda olacaktık. Fakat ilk yarının son 6 haftasında gayet iyi toparlandık. Sezon başındaki durumumuza göre gayet memnun olduğum bir noktadayım. Sakatlıklar sıkıntı yaşatsa da, ikinci yarıya daha iyi başlayacağımızı düşünüyorum.
 

Aykut Kocaman'ın Robin van Persie ve Ozan Tufan açıklamaları


Van Persie hakkında konuşmak iki tarafa da fayda sağlamaz. Bir ayrılık gerekiyordu ve bunun olma ihtimali yüksek görünüyor. Ozan ile yaptığım görüşmeler ikimizin arasında. Bunları anlatamam. Söyleyebileceğim tek şey, ikinci yarıda planlarım içerisinde Ozan Tufan yok. 

"OZAN'IN İŞİ ÇOK ZOR"

Burada Ozan'ı kötülemiyorum. Fenerbahçe'nin menfaatleri gereği bu kararı aldım. Oyuncunun da kendisiyle ilgili karar alması için erkenden bildirdim. Ozan'ın burada işinin zor olduğunu bilmesi açısından onu kadroya almadım. Bir an önce ne yapacağına karar vermesi için.

"BİZ NOKTAYI KOYDUK"

Benim bu takımı götürmek istediğim yerle Ozan'ın kafasındaki düşünce arasında çelişki var. Bu toplantıyı Ozan toplantısına çevirmeye gerek yok. Noktayı koyduk.

"TRANSFER OLMASA BİLE"

Fenerbahçe takımı son ana kadar şampiyonluk yarışını kovalayacak güçtedir. Transfer olmasa bile bunu yapabilecek durumdayız.. Benim kadroma olan inancım sonsuz. Herhangi bir oyuncu gelmese de yarışı son ana kadar kovalayacağımızdan eminim

"GELECEK OYUNCUNUN ADAPTESİ ZOR"

Transfere karşı değilim yanlış anlaşılmasın ama benim öncelikli derdim bu oyuncu grubunun performansını biraz daha artırmak. Gelecek olan oyuncunun kısa sürede adapte olması zor.

"ELJİF ELMAS ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARMIYOR"

Eljif henüz 18 yaşında. Bu oyuncuyu kurtarıcı olarak lanse etmek herkese zarar verir. Eljif, şapkadan tavşan çıkaran bir oyuncu değil ve olmayacak da. Sadece eğitilirse harika bir takım oyuncusu olabilir.

"ŞAMPİYONLUK İÇİN PUAN SINIRI 75 ALTI"

Ligde hiçbir takımın seri yapabileceğini düşünmüyorum. Belki küçük de olsa Galatasaray bunu yapabilir fikstür nedeniyle. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor daha önce birbirleriyle oynayacağı için. Şampiyonluk için puan sınırı 75'in altına inecek gibi görünüyor.

"DAHA ÇOK PUAN TOPLAYACAĞIZ"

İkinci yarının bizim adımıza ilk yarıya oranla daha fazla puan kazanacağımız bir dönem olacağını düşünüyorum. Oyuncularımı saha içinde destekleyerek daha çok puan toplayacağımızı düşünüyorum. Benim için doğru oyun kazanan oyun demek. Güzel oyun denen şeyi anlayamıyorum.

"EMRE BELÖZOĞLU İLE KONUŞMADIM"

Bu takım sahada bir orkestra. Herkes kendi enstrümanını çalsın. Bireysel yetenekler oyuncuların asli görevi ama bunu kendi istekleri doğrultusunda yapmamalılar. Emre Belözoğlu ile ilgili bilgim yok. Yönetimden böyle bir şey gelmedi. Ben de Emre ile konuşmadım.

"CENK TOSUN'UN YOLU AÇIK OLSUN"

Şimdiki futbolcular bizim dönemimize göre çok daha güçlü ve yetenekli. Cenk Tosun da bana göre çok daha güçlü bir oyuncu. Yolu açık olsun.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)