comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan son dakika istifa açıklaması

19 Mayıs 2018, Cumartesi 21:48
Aykut Kocaman'dan son dakika istifa açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Konyaspor maçının ardından sezon sonu görevde kalıp kalmayacağına dair konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 34. haftasında Konyaspor'u 3-2 mağlup ederek sezonu 2. sırada tamamladı. Maçın ardından teknik direktör Aykut Kocaman sezon sonunda görevde kalıp kalmayacağına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"KUPASIZ TAMAMLADIK"
Sezonu kupasız tamamladık, söylenecek fazla bir şey yok. Son haftaya kadar son 9 maçımızın 8'ini kazanmıştık. Ancak bir Galatasaray beraberliği, bugün aldığımız sonuçta ligin kaderini tayin etme şansını elimizden aldı.

"ÇIKIŞIMIZI EĞER KUPAYLA TAÇLANDIRABİLSEYDİK..."

Bu çıkışımızı bir kupayla taçlandırabilseydik, belki bir şeyler anlatabilirdik. Kupa kazanamayınca bazı şeyleri anlatmaya da gerek yok. Bunun sorumlusu, başta ben olmak üzere çalıştığımız oyuncular.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ BİLETİNİ NEREDEYSE KAÇIRACAKTIK"

Bu durumu kendi üzerimize alırken, bugün de gözüktüğü üzere bir şeylerin değerini bilme açısından çok da iyi durumda değiliz. Şampiyonlar Ligi biletini de neredeyse kaçıracaktık. Hem saha içindeki, hem tribünlerdeki kaos... Neyse ki maç galibiyetimizle sonuçlandı.

"İSTİFA?"

Gerekli şeyleri ben kendi adıma düşünüp, doğrusu neyse yapacağım. Birkaç gün içinde de bunu yaparım. Şu an bunu konuşmanın bir anlamı yok. Büyük ölçüde kongreyle ilgili. Temel nedeni de şu: hem sayın başkan için hem de aday olan Sayın Koç için yolları açık olsun diye. Bir karar vereceklerse 1 senelik kontrat önlerine yük olmasın."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"