comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan kafa karıştıran transfer sözleri: 'Gerçekler ve acayiplikler var.'

27 Aralık 2017, Çarşamba 23:08
Aykut Kocaman'dan kafa karıştıran transfer sözleri: 'Gerçekler ve acayiplikler var.'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, İstanbulspor maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası'nda İstanbulspor maçının ardından takımın durumu ve transfer hakkında açıklamalarda bulundu. 

"İSTANBULSPOR'U TEBRİK ETMEMİZ GEREKİYOR"
Çok net bir görüntü vardı. Oyun planı ve organizasyonlarına eklenmiş olağanüstü enerjisi vardı bugün rakibimizde. Tebriklerimizi sunalım. Bu şekilde yapılanmış takımları görmek güzel ve umut verici. Öbür taraftan bakıldığı zaman yaptıkları her şey plan dahilinde. Umutsuz gibi görünen futbolumuzdaki umut çiçekleri gibi gözüküyor. Umarım arkasını getirirler. 

"ZORLANACAĞIMIZ BELLİYDİ"

Zorlanacağımız belliydi. Önce işin psikolojik tarafı var. Daha önemlisi, 121 km koşmuş bir takım var karşımızda. Sahanın her tarafını kapattılar, aldıkları topu doğru kullanarak bizi koşturmaya çalıştılar. Böyle bir takıma karşı golü de bulamazsınız zorlanırsınız. Skoru yakalayamayınca enerjileri arttı ve oyunun içinde tutunmaya başladılar. 

"LİGDE SERT İNİŞLER ÇIKIŞLARIMIZ OLDU"

İnişler çıkışlar oldu. Sert inişler ve çıkışlar oldu. Başlarken ki durumda tahminlerim ve beklentilerin çok ötesinde mi taştı derseniz olumsuz anlamda, evet derim. Bir tarafıyla da öne doğru hamleyi yapabilmek için geç kaldık. Özellikle Vardar maçı kırıcı bir maçtı. Başakşehir maçını söyleyebilirim. 

"BUGÜNKÜ MAÇA BAKILDIĞINDA..."

Esas amacım kırılgan hali güçlü hale getirebilmek. Bugünkü maç hakkında da söyleyebilirim. %100 gibi gözükmedik. Ancak bütüne bakıldığı zaman gerçekten güçlü, disiplinli, pozisyona saygılı oynamız galibiyette önemli rol oynadı. Bir adım öne götürdüğümüz anda saha içinde istediğimizi elde edebiliriz. 


Fenerbahçe transfer yapacak mı?


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, İstanbulspor maçının ardından transfer sorusuna şu yanıtı verdi:

"Teklifler gelirse bakmak lazım. En azından bilgim dahilinde olan bir teklif yok. Bir taraftan da şunu göz ardı etmemek gerekiyor. Taraftarımızla birlikte bir bütünüz. Temel amacımız, teknik kadro, oyuncular, yönetim, taraftar... Başarılı olmak! Kulübü istenilen yere doğru götürmeye çalışmak. Bir de gerçekler var. Bazen gerçek üstü durum yaşanıyor, acayiplikler oluyor. Nedenlere girmiyorum, tespit yapıyorum. Yaşadığımız günlerle ilgili gerçekler var. Şu anda 15 tane yabancı oyuncumuz var. 14'ünü yazabiliyoruz. Transfer için bakıldığı zaman yerli transfer daha zor, yabancı nispeten mümkün ama 14 oyuncu listeden çıkarmamız gerekiyor. Tabi bunun maliyeti var. Durum değerlendirmesi yapmamaz gerekecek. Onun dışında onu gönderelim, şunu gönderelim. Öyle kolay olmuyor. "

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

FutbolArena haber turu (20 Mayıs 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.