comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan İlber Ortaylı'ya Fenerbahçe teklifi

16 Kasım 2017, Perşembe 09:30
Aykut Kocaman'dan İlber Ortaylı'ya Fenerbahçe teklifi

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman ve ünlü tarihçi İlber Ortaylı arasında Watson İstanbul Zirvesi'nde ilginç bir diyaloğ yaşandı.

FutbolArena - Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, geçtiğimiz gün Watson İstanbul Zirvesi'nde katıldığı panalde bir konuşma gerçekleştirdi. Aykut Kocaman, konuşması sırasında ünlü tarihçi İlber Otaylı'ya takıldı. 


Fenerbahçeli Aykut Kocaman'dan İlber Ortalı'ya transfer teklifi


Watson İstanbul Zirvesi'nde Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman ve ünlü tarihçi İlber Ortaylı arasında ilginç bir diyaloğ yaşandı. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Aykut Kocaman, Watson İstanbul Zirvesi'nde yaptığı konuşmada İlber Ortaylı'ya sürpriz bir teklifte bulundu.

''HOCAM BEŞİKTAŞLISINIZ AMA..''
İkili panel öncesi kısa süreli futbol sohbeti gerçekleştirirken, Kocaman, Ortaylı'ya takılarak "Hocam Beşiktaşlıymışsınız, sizi Fenerbahçe'ye transfer edelim" deyince Ortaylı'nın ise bu teklife gülümseyerek karşılık verdi.


İlber Ortaylı kimdi?


Türk tarih profesörü. Türk Tarih Kurumu "Şeref Üyeleri" arasında yer alan İlber Ortaylı, 1981 doğumlu 70 yaşındadır. Viyana, Berlin, Paris, Princeton, Moskova, Roma, Münih, Strazburg, Yanya, Sofya, Kiel, Cambridge, Oxford ve Tunus üniversitelerinde misafir öğretim üyeliği yapan İlber Ortaylı, seminerler ve konferanslar verdi. Yerli ve yabancı bilimsel dergilerde 16. yüzyıl ila 19. yüzyılı Osmanlı tarihi ve Rusya tarihi ile ilgili makaleler yayınladı.

1989-2002 yıllları arasında Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde İdare Tarihi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış, 2002 yılında Galatasaray Üniversitesi'ne, 2 yıl sonra Bilkent Üniversitesi'ne geçirmiştir. Halen (2005) Topkapı Sarayı Müdürlüğü görevini de yürütmektedir. Şu anda Galatasaray Üniversitesi'nde tarih dersleri vermektedir.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)