comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan hakem isyanı: 'Siz kimsiniz dediler.'

03 Şubat 2018, Cumartesi 21:48
Aykut Kocaman'dan hakem isyanı: 'Siz kimsiniz dediler.'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçının ardından yine gündem yaratan açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 20. haftasında sahasında Gençlerbirliği ile 2-2 berabere kaldı. Maçın ardından Aykut Kocaman bireysel hatalarla birlikte hakemler hakkında flaş açıklamalarda bulundu. 
 

Fenerbahçe 2-2 Gençlerbirliği Aykut Kocaman'ın maç sonu açıklamaları


"BIKTIM ARTIK"

Her şey normal giderken olmayan bir faul. Hakem hataları. Önce çuvaldızı kendimize batıralım ama. Her şeyi giderken, bu kadar pozisyon, iyi oyun, doğru oyun. Yeteri kadar atamazsan ve öne geçmeyi başardıktan sonra korumayı beceremezsen kaçınılmaz son geliyor. Bu kaçıncı oldu artık. Saya saya, söylene söylene, bıktım artık. 
"METE KALKAVAN MEYDAN OKUDU BİZE"

Gençlerbirliği'nin 20. dakikada sakatlık bahanesi vardı. Daha 2. dakikada oyuncular yatmaya başlıyor. Hakemlere bunu söylüyoruz ama anlatamıyoruz. Bu oyun tarafındaki bölüm. Maçın başından itibaren böyleydi. Giresunspor maçı sonrasındaki açıklamalardan dolayı resmen siz kimsiniz dendi bize. Meydan okudular bize. Verilmeyen penaltılar, kırmızı kartlar. Bunu diğer yerlere de yapsınlar. Hakem Oğuz'a topu attığı için sarıyı verdi ama aynısını Gençlerbirliği oyuncuları da yaptı. Bugün Mete Kalkavan geldi, beden diliyle çok net bir şekilde gösterdi ki meydan okuyor. Harika, meydan okusunlar kimseyi ezdirmesinler ama bize de aynı şekilde davransınlar.

"SAHA İÇİNDE GÜCÜMÜZ VAR AMA..."

Çok değerli 2 puan yitirdik. Çeşitli nedenlerden dolayı kolay değil. Bu saatten sonra Başakşehir ve Beşiktaş'ı deplasmanda yenmeliyiz. Sahada bunu başarabilecek gücümüz var. "Ben Giresunspor maçından sonra şampiyonlukla ilgili düşüncelerimi gücümüzden dolayı söylemedim. Çeşitli nedenleri söyledim. Başakşehir'i saha içinde yenecek gücümüz var."
 

Aykut Kocaman'ın Gençlerbirliği maçı sonrası basın toplantısı


Basın toplantısında Hürriyet Fenerbahçe Muhabiri Ahmet Ercanlar, Aykut Kocaman'a şu soruyu sordu ve deneyimli teknik adamın verdiği cevap:

Ahmet Ercanlar: TFF Başkanı Beşiktaşlı. Kulüpler Birliği Başkanı Beşiktaşlı. Maçtan önce yayıncı kuruluşu izliyorum 3 tane Beşiktaşlı. Galatasaray her alanda güçlü zaten. Siz saha içinde mücadele ediyorsunuz. Peki bu yetecek mi? Fenerbahçe saha dışında güçlenmek için çabalamalı mı?

Aykut Kocaman: Hafta içinde bu görüşümü söylemiştim. Biz yetersiziz diye söylemedim. Bir şeyleri işaret etmek için söyledim. Ekleme yaptım. Fazlasını daha söylemenin anlamı yok. Bizim futbol dünyamız için söylüyorum. Körler sağarlar birbirini ağarlar, böyle birbirimizle eğleniyoruz gibi gözüküyor. Disiplin Kurulu herhalde şunu yaptı, biz şampiyon olamayız dememi manidar buldu herhalde. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.