comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan flaş sözler: "İsmini zikretmeden söylüyorum, bizim kazanmamız zor"

11 Mart 2018, Pazar 18:36
Aykut Kocaman'dan flaş sözler:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Yeni Malatyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig 25. haftasında deplasmanda Yeni Malatyaspor karşısında alınan 2-0'lık galibiyetin ardından yine gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 


Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın basın toplantısı


"MUTLAK KAZANMAMIZ GEREKEN MAÇTI"

Maçtan evvel söylediğimizin üstüne bir şey ilave etmenin anlamı yok. Üst üste 2 yenilginin ardından üst gruptan ayrılma maçı olarak görünüyordu. Dolayısıyla mutlak kazanma ihtiyacımız her şeyden çok daha fazla öne çıkan duygu ve düşünceydi. Maçı da bu şekilde oynadık. 
"OYUNA KUVVETLİ BAŞLAYAMADIK"

Maçla ilgili 1-2 cümle etmek gerekirse, istediğimiz kuvvetle başlayamadık. Burada son 2 haftanın getirdiği yükün yanı sıra, aynı zamanda son derece düzenli ve organize rakip vardı karşımızda. Topun kullanımını daha iyi yaptılar. Dolayısıyla kuvvetli başlayamadık maça. İlerleyen dakikalarda oyunu rakip sahaya itmeye başladık. Korner golüyle biraz daha rahatladık. 

"GALATASARAY'I YENERSEK..."

İkinci yarı topun mülkiyetini elimizde tutmak istedik. Ancak rakip de direkt topla oynamaya başladılar. Mağlubiyetin sıkıntısıyla beraber ileri çıkmaya başladılar. Set oyunundan ziyade hızlı ataklar yapmak zorunda kaldık. Çok net 2-3 pozisyona girdik. Rakibin o baskısından kazanmayı yakalayacak farkı yakalamak için pozisyonlara girdik. : Galatasaray'ı sahamızda yenmeyi başarırsak, istediğimiz yere çıkmak için bir şans daha gelmiş olacak. 

"BİZİM MAÇ KAZANMAMIZ KOLAY DEĞİL"

İsmini zikretmeden söylüyorum. Tekrar yineliyorum. Bizim maç kazanmamız kolay değil. Bunu bir kez daha gördük."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.