comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan flaş Beşiktaş sözleri: 'Yanıldım'

03 Mayıs 2018, Perşembe 20:23
Aykut Kocaman'dan flaş Beşiktaş sözleri: 'Yanıldım'

Fenerbahçe Teknik Direktörtü Aykut Kocaman, Beşiktaş'ın sahaya çıkmadığı Ziraat Türkiye Kupası rövanş karşılaşması öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş maçı öncesinde yayıncı kuruluş A Spor'a aıklamalarda bulundu ve siyah beyazlıların kararı hakkında konuştu. 


Aykut Kocaman'ın Beşiktaş maçı açıklamaları


"YANILDIM"

Yanıldım. Beşiktaş'ın aldığı güçlü bir karar. Kolay bir şey değil. Bir büyük takımın sahaya çıkmayacağını söylemesi. Turu bu şekilde geçmenin benim açımdan sevindirici bir yanı yok. Tur da zaten yakın görünüyordu. Öbür taraftan her iki tarafın da kendince mutlaka haklı olduğunu düşündüğüm yanları varken, basın toplantısında söylediğim sözler vardı. Bu maç kaldığı yerden devam etmeli ve finale çıkacak takım sahadan çıkmalı. Bu şekilde turu geçmektense elenmeyi tercih ederdim. 
"SAHADAN HALLEDİLSE DAHA DOĞRU BİR ÇÖZÜM OLURDU"

"Böyle 100 yıllık kulüpler hak arama konusunda... Buradan (saha) doğduğuna göre her şey, buradan hak aramak daha doğru. Burada çözümlenmeli. Saha dışına taşırılmamalı. Bir takım... Neyse o taraflara girmeyeyim. Buradan halledilse çok daha doğru çözüm olurdu."

"GİRESUNSPOR MAÇI SONRASINDA SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM"

Biz sahadaki şartları zorlaya zorlaya devam ettirmeye gayret ediyoruz. Giresunspor maçı sonrasında söylediklerimin arkasındayım. Değişen hiçbir şey yok. 

"LİGİN İLK 11 HAFTASI"

Esas dert Akhisar değildi. Bizim bu sene pek çok şeyi yitirdiğimiz evre, ligin ilk 11 haftasında Fenerbahçe ailesinin dağınık haliydi. Bu dağınıklık bizi çok etkiledi. Sahadaki oyuncuları, beni, takım kurgusunu... Pek çok şeyi etkiledi."

Aykut Kocaman son olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılmanın ve bu bağlamda lig ikinciliğinin önem arz edip etmediği sorusuna, "Umudun olduğu yeri takip etmek gerekiyor." dedi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"