comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan Çarşı'ya tepki ''Aşağılamaya çalışıyorlar...''

02 Mart 2018, Cuma 11:58

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş Çarşı'nın kendisi hakkında yapmış olduğu paylaşım hakkında derbi sonrasında açıklamada bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş ile Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final mücadelesinin ilk ayağında dün akşam Vodafone Park'ta karşı karşıya geldi. Büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada toplam 4 gol ve 3 kırmızı kart çıktı. 

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş ile oynanan derbi müsabakası sonrasında basın mensuplarının karşısına geçti. Aykut Kocaman geçtiğimiz hafta ligde oynanan karşılaşma sonrasında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın kendisi hakkında yapmş olduğu ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün dava açtığı paylaşım hakkında ilk kez konuştu.


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan Çarşı grubu açıklaması 


"ÇARŞI GRUBU DA BUNU YAPIYORSA HİKAYE BİTMİŞ"
''Sosyal sorumluluk projelerinde duyarlı olan çArşı grubu benim fotoğrafımı yayınlayarak aşağılamaya çalışıyor. Hep takdir ettiğimiz bir grup. Van'daki insanlar için ortak duyguyu yaşamak için soyunan insanlar. Ancak sonradan başka bir insanı aşağılamaya çalışıyorlar. Nedir bu? çArşı grubu da bu haldeyse çok üzüntü verici. Eğer onlar da bunu yapabiliyorsa hikaye bitmiş. Bu ortam futbol ortamı değil. Kimseye faydası olmayacak. Bu ortamı yaratanların -ki, içinde biz de varız, kimseye faydası olmayacak."


Çarşı, Aykut Kocaman hakkında hangi paylaşımı yapmıştı?


Beşiktaş taraftar grubu çArşı'nın Fenerbahçe derbisinin ardından resmi twitter hesabından Aykut Kocaman'la ilgili yaptığı paylaşım hakkında Fenerbahçe kulübü suç duyusunda bulunacaklarını açıkladı. 

çArşı taraftar grubu Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından Aykut Kocaman hakkında "Dolmabahçe'de kayboldu. Tasması var." paylaşımını yapmıştı. 


Aykut Kocaman'ın Beşiktaş derbisi sonrası açıklamaları


"ONDAN SONRA EZE EZE YENDİK DİYORLAR"

''
Hakemin en haklı olduğu iki yer Alper Potuk ve Volkan Demirel'i atmak oldu. Ancak bunun dışında Vodafone Park'ta maç oynamak çok zor gerçekten. 10 kişiyken bile hırpalandık. Maçla ilgili ne diyeyim şimdi? Tekmeler, tokatlar, her şey... Dokunmadan fauller. Ondan sonra eze eze yendik diyorlar. Eze eze mi? Ezdirme mi? "Ne yapıyoruz anlayamıyorum."

"BEŞİKTAŞLI OYUNCULAR ÇOK RAHAT"

Oyuncu grubunu kim koruyacak ortada? Sakin kalmaya çalışıyorum ama itiraz etmemek mümkün değil. Beşiktaşlı oyuncular çok rahat. Karşılığının olmayacağını hissediyorlar herhalde. 

FB TV'DEKİ ELEŞTİRİLERE CEVAP

Bir taraftan rakiplerle mücadele ediyoruz. Bir taraftan kendi içimizde mücadele ediyoruz. Taraftar ve oyuncu bütünlüğünü korumamız lazım. Şu ortamda Fenerbahçe'nin şampiyon olması kolay değil. Kendi içimizde de böyle bir şey olunca onu sağlamamız lazım. Başka türlü zor maalesef. Esas sıkıntı olan şu, çok beraber oynadığımız rakiplerin pek çok mağlubiyeti var. Ancak 21 maç sonra bizim mağlubiyetimiz her şeyi sil baştan hale getiriyor. Anlayabilmek mümkün değil. 

"VODAFONE PARK'TA KAZANMAMIZ MUCİZE"

Burada maç kazanmamız mucize. Maç değerlendirmesi yapmayacağım. Nesini anlatacağım maçın? Burada acayip şeyler oluyor. İki tane en tecrübeli hakem diye bakıyorsunuz, bükülüyor adamlar."

"RAKİPLERİMİZ KAYBEDİYOR AMA 21 MAÇ SONRA YENİLİNCE..."

Esas sıkıntı olan şu, çok beraber oynadığımız rakiplerin pek çok mağlubiyeti var. Ancak 21 maç sonra bizim mağlubiyetimiz her şeyi sil baştan hale getiriyor. Anlayabilmek mümkün değil."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.