comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan beIN Sports yorumcularına sitem! Sinirlendiren sözler

20 Ocak 2018, Cumartesi 18:44
Aykut Kocaman'dan beIN Sports yorumcularına sitem! Sinirlendiren sözler

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, beIN Sports yorumcuları Tümer Metin, Metin Tekin ve sunucu Güntekin Onay'a sitem etti. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Göztepe maçı öncesinde yayıncı kuruluşa verdiği röportajda beIN Sports yorumcuları Tümer Metin ve Metin Tekin ile birlikte Güntekin Onay'a sitemde bulundu. 


Aykut Kocaman'ın Göztepe maçı beIN Sports açıklamaları


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Göztepe maçı öncesi yaptığı açıklamada, Son derece heyecanlı bir taraftar var. Heyecanlı bir soyunma odası vardı. Kazanmayı başarabilirsek, kazanan takım olma yolunda, irade konusunda ritmimiz daha iyi olacak gibi gözüküyor. En azından bu akşam tekrar en üst sırada görerek kendimizi, rakiplerimizi izleyerek ve bundan sonra kağıt üzerinde zorlu görünen 5 maç öncesinde özgüvenimizi yukarı çekmek istiyoruz." diye konuştu. 

BEIN SPORTS YORUMCULARINA GÖNDERME
Maç öncesi yayını tesadüfen 15-20 dakika izlediğini söyleyen Aykut Kocaman, "
15-20 dakika tesadüf ettim. Olumsuzluklar konuşuluyor. Valbuena, koşu mesafesi konuşuluyor. nsanların hayata, duruma, oyuna, teknik direktöere bakışına olumsuzluk üzerine inşa edilmiş bir durum olabilir. Daha fazla olumsuzluklar konuşuluyor. Valbuena, koşu mesafesi konuşuluyor. Metin, Tümer, Güntekin gibi hala koşu mesafeleri üzerinden anlatmaya çalışmak, kibar deyimle yanlış." diye konuştu. 



TÜMER METİN VE VE METİN TEKİN NE DEMİŞTİ?

Metin Tekin, Fenerbahçe - Göztepe maçı öncesinde koşu mesafeleriyle ilgili olarak, "Bir oyuncu çok gidip geliyormuş daha kıymetli oyuncuymuş. Top diye bir şey var, onunla oynanıyor bu iş. Daha çok koşan = galibiyet olarak yazılıyorsa bakalım. Ancak öyle bir şey yok. Organize takımlar daha az koşar. Mesafeyi doğru şekilde alanlar, daha çok koşar. Bazı hocalar anlamsızca topla kat edilen mesafeyi çok önemli bir şey zannediyor. Alakası yok. Koşmak, olması gerekendir. Belirleyici olan değildir." ifadelerini kullandı. 

"BEN UYUZ OLURDUM"

Tümer Metin ise, Kariyerimizde kat edilen ve koşu mesafelerini belirleyi gören hocalarla çalıştık. Ben mesela uyuz oluyordum. Ya arkadaş koşalım da, ben topu kaybetmiyorsam kaybeden koşsun." dedi. 

Aykut Kocaman'ın açıklamalarına cevap veren Tümer Metin, "Hoca bizi yanlış anlamış. Biz burada koşu mesafelerinin de önemli olduğunu vurguladık." diye konuştu. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)