comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman ve Sumudica PFDK'da!

01 Şubat 2018, Perşembe 17:32
Aykut Kocaman ve Sumudica PFDK'da!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Giresunspor maçının ardından hakemler hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve Kayserispor'un hocası Sumudica, Ziraat Türkiye Kupası'nda bu hafta oynanan maçların ardından PFDK'ya sevk edildiler. 

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek final turu ilk maçında deplasmanda Giresunspor'u 2-1 mağlup eden Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluş ve basın toplantısında hakemler hakkında sert açıklamalarda bulunmuştu. Kayserispor Teknik Direktörü Sumudica ise Akhisarspor ile oynanan kupa maçının ikinci yarısında hatırlanacağı üzere tribüne gönderilmişti. 


Aykut Kocaman neden PFDK'ya sevk edildi?


KAYSERİSPOR Kulübü teknik sorumlusu MARIUSI NINEL ŞUMUDICA'nın 31.01.2018 tarihinde oynanan TELESET MOBİLYA AKHİSARSPOR-KAYSERİSPOR Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 01.02.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.
FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN'ın 31.01.2018 tarihinde oynanan AKIN ÇORAP GİRESUNSPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakası sonrası flaş röportaj ve basın toplantısında yapmış olduğu "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.


Aykut Kocaman'ın Giresunspor maç sonu hakem açıklaması


Ziraat Türkiye Kupası'nda Giresunspor - Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, hakemleri yenecek güçlerinin olmadığını aktararak, "Bu organizasyonu geçecek gücümüz yok gözüküyor, en azından ben böyle görüyorum. Ne olacağını da bilmiyorum, çaba, o kadar oyuncu azalıyoruz, cezalar, sakatlıklar ya da benzeri şeylerle çocuklar sonuna kadar doğrusuyla, yanlışıyla bu oyunun gerçeklerini doğrularını yapabilmek için büyük çaba gösteriyorlar." şeklinde konuştu.

Kendi çabalarının bir yere kadar olduğunu belirten Kocaman, şu ifadeleri kullandı:

"Ne benim ne de futbolcu grubumun gerçekten bu organizasyonu, hakemler de dahil olmak üzere geçme şansımız çok net gözükmüyor. Çok net, birinci dakikadan itibaren o kadar, harika, her yerde yapsalar çok takdir ettiğimiz bir davranış. Fenerbahçe, Giresun ayrımı olmamalı zaten, burada Fenerbahçe'ye karşı enteresan bir durum var."

Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.