comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman maç sonu patladı! 'Bu hakemlerle şampiyon olamayız'

31 Ocak 2018, Çarşamba 22:43
Aykut Kocaman maç sonu patladı! 'Bu hakemlerle şampiyon olamayız'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Giresunspor maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında konuk olduğu Giresunspor'u 2-1 mağlup etti. Feenrbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, takımının uzatmalardaki penaltı golüyle kazandığı maçı değerlendirdi.
 

Aykut Kocaman, Giresunspor - Fenerbahçe maç sonu açıklamaları


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, şu ifadeleri kullandı:

"UZATMA GOLÜYLE AVANTAJ YAKALADIK"
"İkinci yarısı bizim için iyi gitmedi. Maçı tekrar izlediğimiz zaman daha iyi tespit ederiz. Bizden önce başta lider Başakşehir olmak üzere 2 Süper Lig ekibini elemiş bir takımla oynadık. Giresunspor hatalarımızı iyi değerlendirdi. Uzatmalarda gelen penaltı golüyle iyi bir avantaj yakaladığımızı söyleyebilirim."

"HAKEMLERİMİZ ALEYHİMİZE POZİSYONLARI HARİKA YAKALIYOR"
 
"Ancak bizim kupa ve lig dahil olmak üzere umut vermeye çalışıyorum ama Ozan veya Valbuena olayında birçok şey benim üzerinden kasıtlı yapılıyor. Hakemlerin bizim aleyhimize olan pozisyonlarda çok cesur, harika yakalıyorlar ama rakiplerimizde bunu yakalamada imtina ediyorlar."

"ÇAT ÇAT ÇAT NOKTA ATIŞI KARARLAR"

"Sanıyorum hakem Alper Ulusoy'du. Karabük maçını oynuyoruz. Üç oyuncumuz sarı kart zincirinde. Çat, çat, çat diye tam nokta atışı... Ben vermesin de demiyorum. Kimsenin hakkında gözüm yok ama niye rakiplerimize bu olmuyor? Anlaşılır gibi değil. Sürekli yıpratılmama rağmen sürekli Fenerbahçe taraftarına umut vermeye çalışıyorum. Son 17 resmi maçtır sürekli kazanma ihtimali yüksek, kazanmaya yakın bir şekilde oynuyoruz."

"ŞAMPİYON OLMAMIZ ZOR"

"Ben sürekli yıpratılmama rağmen hep aynı mesajları veriyorum. Ligde ve kupada gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Ben tecrübeli bir insanım. Net görüyorum. Bu hakemlerle bizim hem kupada, hem ligde şampiyon olma ihtimalimiz çok zor. Fenerbahçe taraftarları bunu bilsin."

"BEŞİKTAŞ'I YENDİK DİYE LİNÇ EDİLDİK"

Derdinin kendilerine niye verilmediğinin olmadığını vurgulayan Kocaman, şöyle devam etti:

"Saldıracak bir yapım yok, yapısal olarak öyle birisi değilim. İstediğim tek şey biraz daha düzen, biraz daha adalet, mümkün olduğu kadar biraz daha görmeleri, çok net gözüküyor. Ben daha evvel birkaç defa söylemiştim, Beşiktaş maçından sonra 'neden Beşiktaş'ı mağlup ettik' diye adeta linç edildik, hemen Akhisar maçında infaz yerine getirildi. Pek çok şeyi yan yana getirdiğimiz andan itibaren çok umut vermeye çalışıyorum bütün camiaya, bütün herkes de bana saldırmaya çalışırken ahlaksızca pek çoğu, bizim zor gözüküyor bir şeyleri elde etmemiz."

"BU ORGANİZASYONU GEÇECEK GÜCÜMÜZ YOK"

Kocaman, hakemleri yenecek güçlerinin olmadığını aktararak, "Bu organizasyonu geçecek gücümüz yok gözüküyor, en azından ben böyle görüyorum. Ne olacağını da bilmiyorum, çaba, o kadar oyuncu azalıyoruz, cezalar, sakatlıklar ya da benzeri şeylerle çocuklar sonuna kadar doğrusuyla, yanlışıyla bu oyunun gerçeklerini doğrularını yapabilmek için büyük çaba gösteriyorlar." şeklinde konuştu.

Kendi çabalarının bir yere kadar olduğunu belirten Kocaman, şu ifadeleri kullandı:

"Ne benim ne de futbolcu grubumun gerçekten bu organizasyonu, hakemler de dahil olmak üzere geçme şansımız çok net gözükmüyor. Çok net, birinci dakikadan itibaren o kadar, harika, her yerde yapsalar çok takdir ettiğimiz bir davranış. Fenerbahçe, Giresun ayrımı olmamalı zaten, burada Fenerbahçe'ye karşı enteresan bir durum var."

"YÜZDE YÜZ PENALTI"

Kocaman, bir gazetecinin penaltı pozisyonuyla ilgili sorusu üzerine Fernandao'nun pozisyonunun yüzde yüz penaltı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yüzde yüz penaltı. Giresunspor'a verilen net bir şekilde penaltı değil gözüküyor ama bunlar önemli değil. Benim derdim Giresunspor değil zaten, bu maç da değil. Ben bir tavrı anlatmaya çalışıyorum ve bütün bunları biriktirerek… 5'inci, 6'ıncı haftalarda söylemiştim benzer şeyleri, hakemleri geçme şansımız yok, o gücümüz yok, o mümkün değil."

Bir gazetecinin yabancı hakem sorusu üzerine Kocaman, "Bence hakemlerin yabancı olmasıyla işler düzelmez. Bu çok daha başka sorunları da getirir. Bu başka bir şey." ifadesini kullandı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)