comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman haklı mı? Valbuena'nın top kayıpları...

24 Mart 2018, Cumartesi 19:29
Aykut Kocaman haklı mı? Valbuena'nın top kayıpları...

Fenerbahçe'de Mathieu Valbuena'nın ilk 11'de oynatılmaması eleştiri nedeni olurken, Fransız futbolcunun yaptığı top kayıpları dikkat çekiyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geride kalan 26 hafta sonunda en çok top kaybı yapan futbolcuları derledik. Fenerbahçe'den Mathieu Valbuena ve Beşiktaş'tan Vagner Love'un top kayıpları dikkat çekerken ligin en çok top kaybı yapan ismi ise Göztepe'den Nabil Ghilas oldu.

2018 Dünya Kupası öncesinde liglere verilen son milli arada, ligimizin istatistiklerini derledik. En çok top kaybı yapan futbolcular listesinde ayağında çok top tutan ve çok dripling deneyen isimler göze batıyor.


Süper Lig'de en çok top kaybı yapanlar


Süper Lig'de geride kalan 26 haftanın en az 10'unda oynamış futbolcular arasında 90 dakika başına en çok top kaybı yapanları listeledik. Listenin zirvesinde açık farkla Göztepe'nin forvet oyuncusu Nabil Ghilas yer alırken, 2. sırada Fenerbahçe'nin tartışılan oyuncusu Mathieu Valbuena yer alıyor. Valbuena 90 dakika başına ortalama 4 top kaybı yapıyor. Vagner Love onu 3.9 top kaybı ile takip ederken, Muhammet Demir, Chikalleshi ve Cyriac da en çok top kaybı yapan isimler arasında yer alıyor. 


Not: Opta'nın verilerine göre top kaybı sadece ayağındaki topu rakibe kaptıranlar için dikkate alınıyor. Yapılan pas hataları, top kaybı kategorisinde değerlendirilmiyor.

Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)