comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman: 'Fikret Orman'ın söyledikleri ağrıma gitti'

17 Mayıs 2018, Perşembe 22:04
Aykut Kocaman: 'Fikret Orman'ın söyledikleri ağrıma gitti'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, TRT Spor Basın Tribünü programında sarı lacivertli takımda bu sezonun geneline dair birbirinden önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, TRT Spor'da Basın Tribinü programının konuğu oldu ve sezonun geneline dair birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. 

"İÇ SAHADAKİ PUAN KAYIPLARIMIZ..."
İç sahadaki puan kayıplarındaki temel nedenlerden birisi. Mutlaka takımın da bunda payı var ama taraftarımızın o bütünlüğü sağlayabildiğini söylemek pek mümkün değil.Volkan Demirel bu gücü sonuna kadar yaşayan oyunculardan birisi. Ben de dahil olmak üzere Volkan Demirel de, Bursaspor maçından sorna serzenişlerimizi söyledik. Yine de şu andaki bütünlüğün bozulmuş olmasında seçim etken ama tamamen seçim diyemeyiz. 

"11. HAFTADAN SONRAKİ PERFORMANSIMIZ..."

Eksik olan oyuncu tiplemelerimiz var. Takımın gücü ve oyuncuların gücü üzerinden bunu yaparsak eksik kalmış olacağız. 11. haftadan sonra aynı takım, aynı oyuncular 11 maç, 4 galibiyet, 5 beraberlik, 2 mağlubiyet aldı. Sonraki 22 maç, 52 puan! Ligin en fazla gol atan takımı. En yakın rakibimiz Beşiktaş bu süreçte. 54 civarında gol attık, 19 tane yemişiz. Aynı takım. Ne değişti? 

"FENERBAHÇE 2 YILDIR HEP SAVUNMA TAKIMI OLARAK GÖSTERİLDİ"

Fenerbahçe son 2 yıldır hep savunma yapan takım olarak gösterildi. Antrenörleri de savunmacı antrenör olarak gösteriliyor. Fenerbahçe maç kazanmaya başladığı zaman öne çıkan en önemli şeylerden birisi, Fenerbahçe iyi oynamıyor ve zevk vermiyor. Josef ile Mehmet Topal bir arada oynar mı? Kemikleşmiş bir düşünce haline geldi bu. Fenerbahçe içine doğru çökertilen bir takım haline getiriliyor. Sonra da dönemsel çıkış ve dönemsel inişlerle geçen bir sezon.  Son 2 yılın izlerinin benim üzerimde yoğunlaşması. Yüksek şiddette puan kaybı da bunu destekledi. Sonra benim buna karşı reaksiyonum var. Oyuncu grubundan güzel oyundan ziyade doğru oyunu talep ettik ve karşılığını da aldık. 


"BÜYÜKLER ARASINDA ALEYHİNE EN FAZLA HAKEM HATASI OLAN OLAN TAKIM FENERBAHÇE"

Bariz hata oranı standardın çok üstünde oldu. 35 yıldır bu oyunun içindeyim. Fenerbahçe'den ayrıldığım 1 yıllık ayrılık dışında içindeyim. En büyük özelliklerimden birisi, olaylara bakmaya çalışırken özellikle davranış bütünlüğüne bakmaya çalışıyorum. Burada hakemlerin verdiği penaltı, ofsayt kararları zaten kamuoyunda yakalandığında tartışılyıor. Ben yönetiş tarzına bakıyorum. Yaşar Kemal Uğurlu, Giresunspor kupa maçında Oğuz Kağan'a 1. dakikada direkt sarı kart gösterdi. Beden diliyle meydan okuma var orada. Ben onu görüyorum. Yoksa hata yapılır. Cüneyt Çakır son Akhisarspor maçında lehimize de, aleyhimize de hatalar yaptı ama bunlar insani hatalardır. Büyükler arasında aleyhine en fazla hakem hatası yapılan takım Fenerbahçe." 

"BEŞİKTAŞ'IN STADINDA DA BÜKÜLMESİN HAKEMLER"

Bizim kendi bütünlüğümüz yoktu. Hiçbir hakem, hiçbir yerde bükülmesin. Benim beklentim o. Çalışarak rakiplerinizi alt edebileceğinize inanan bir insanım. Fnerbahçe gibi bu dünyanın egemenlerinden, baş aktörlerinden olan kulüpte de aynı şeyi yapmaya çalışıyorum. Hakemlerden istediğim Fenerbahçe'nin bütünlüğünü sağlamalarını değil, ezilmesinler. Beşiktaş'ın stadında da ezilmesinler. Büyük takımlar arasında aleyhine en fazla hakem hataları yapılan kulüp Fenerbahçe."

"FİKRET ORMAN'IN SÖYLEDİKLERİ AĞRIMA GİTTİ"

Beşiktaş maçındaki olaylar tamamen tesadüf. Kasıtlı değil. Bunu özellikle başlatan kişi olmayan kişi ben değilim. Burada başlatan kişi gördüğüm kadarıyla, içeride oynadığımız 2-1'lik maçtan sonra Beşiktaş Başkanı üst üste 3 gün hakem hatalarıyla yenildiklerini söyledi. Bu ağırıma gitti. İki takımın aleyhine ve lehine aynı şekildeydi. Beşiktaş Başkanı 3 gün arka arkaya yapınca reaksiyon vermek zorundaydım. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"