comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman Fenerbahçe taraftarının protestosuna isyan etti

20 Ocak 2018, Cumartesi 21:47
Aykut Kocaman Fenerbahçe taraftarının protestosuna isyan etti

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Göztepe maçının ardından oyunu değerlendirirken, taraftarların protestosuna ise sitem etti. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Süper Lig 18. haftasında oynanan Göztepe maçının ardından taraftarların ıslıklanmasına tepki gösterdi. 


Fenerbahçe 2-1 Göztepe Aykut Kocaman'ın açıklamaları


Aykut Kocaman maçın ardından yayıncı kuruluşa şunları söyledi:


"EN BÜYÜK RAKİBİMİZ KENDİMİZİZ"
Bugün yine görünen şu ki, ben saha içinden özellikle bu oyundan anladığım, beklediğim, oyuncular, oyun ve benzerleriyle anlatmaya çalışırken bazı şeyleri işimizi biraz zorluğun da ötesinde olduğunu görüyorum. Kendi tarafımıza bakalım. 18. maç, bundan evvel oynadığımız son Konyaspor maçı vb. pek çok maçta en büyük rakibimiz kendimiziz herhalde. Rakipler pozisyona girmeden biz pozisyon hazırlıyoruz. 

"OYUNCUYU ISLIKLAMAK DOĞRU DEĞİL"

Tribünler ve taraftarlarımız heyecanlı. Aynı zamanda soyunma odası da çok heyecanlı. Bir takım eksikliklerimiz de vardı. Bu eksikleri gidermek için birbirlerini destekleyen şeyler olursa mükemmel bir atmosfer olur. Oyunun başındaki üst düzey oyunun temel nedenlerinden biri taraftarımızın bize verdiği rakibin üzerine gitme gücüydü. Ancak işler kötüye gittiği andan itibaren bu sefer tam tersi, bir anda oyunculara doğru dönüyor. Bunu bir grup seyirci diye adlandırmak lazım. Ancak oyuncuyu sürekli ıslıklamak doğru değil.

"MAKULU OLSA BU TAKIM LİDERDİ"

Evet iyi yapıyorlar, kötü yapıyorlar ama bu çocuklar canla başla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Biz rakip değiliz. Bu takımın en büyük gücü taraftarı yani. Öbür taraftan böyle kritik günlerde -ki, önümüzde 5 maç daha var. Bu kadar olumsuzluk içinde bir toptu. Başakşehir, Kasımpaşa ve Konyaspor maçında 94. dakika, sadece bir toptu. Yani futbolun içinde normal makulu yaşansa bu takım liderdi. Bu kadar travma atlattıktan sonra 

"BU ÇEKİŞMEYİ BİTİRMEMİZ LAZIM"

Durumu biraz daha doğru doğruya çevirmemiz lazım. Biz canla başla Fenerbahçe'yi temsil etmeye çalışıyoruz. Eğer şampiyonluğu istiyorlarsa -ki, hepimiz istiyorsuz biraz daha dikkatli davranmaya ihtiyaçları var. Bu çekişmeyi bitirmemiz lazım. Bu şekilde olmaz yani. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)