comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman çıldırdı: 'Vodafone Park'ta kazanmamız mucize'

01 Mart 2018, Perşembe 23:23

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş derbisinin yayıncı kuruluş ve basın toplantısında yaptığı açıklamalarda adeta çileden çıktı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile 2-2 berabere biten derbinin ardından canlı yayında oldukça tepki dolu açıklamalarda bulundu. 


Aykut Kocaman'ın Beşiktaş 2-2 Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası maç sonu açıklamaları"ONDAN SONRA EZE EZE YENDİK DİYORLAR"
Hakemin en haklı olduğu iki yer Alper Potuk ve Volkan Demirel'i atmak oldu. Ancak bunun dışında Vodafone Park'ta maç oynamak çok zor gerçekten. 10 kişiyken bile hırpalandık. Maçla ilgili ne diyeyim şimdi? Tekmeler, tokatlar, her şey... Dokunmadan fauller. Ondan sonra eze eze yendik diyorlar. Eze eze mi? Ezdirme mi? "Ne yapıyoruz anlayamıyorum."

"BEŞİKTAŞLI OYUNCULAR ÇOK RAHAT"

Oyuncu grubunu kim koruyacak ortada? Sakin kalmaya çalışıyorum ama itiraz etmemek mümkün değil. Beşiktaşlı oyuncular çok rahat. Karşılığının olmayacağını hissediyorlar herhalde. 

FB TV'DEKİ ELEŞTİRİLERE CEVAP

Bir taraftan rakiplerle mücadele ediyoruz. Bir taraftan kendi içimizde mücadele ediyoruz. Taraftar ve oyuncu bütünlüğünü korumamız lazım. Şu ortamda Fenerbahçe'nin şampiyon olması kolay değil. Kendi içimizde de böyle bir şey olunca onu sağlamamız lazım. Başka türlü zor maalesef. Esas sıkıntı olan şu, çok beraber oynadığımız rakiplerin pek çok mağlubiyeti var. Ancak 21 maç sonra bizim mağlubiyetimiz her şeyi sil baştan hale getiriyor. Anlayabilmek mümkün değil. 

"VODAFONE PARK'TA KAZANMAMIZ MUCİZE"

Burada maç kazanmamız mucize. Maç değerlendirmesi yapmayacağım. Nesini anlatacağım maçın? Burada acayip şeyler oluyor. İki tane en tecrübeli hakem diye bakıyorsunuz, bükülüyor adamlar."

"RAKİPLERİMİZ KAYBEDİYOR AMA 21 MAÇ SONRA YENİLİNCE..."

Esas sıkıntı olan şu, çok beraber oynadığımız rakiplerin pek çok mağlubiyeti var. Ancak 21 maç sonra bizim mağlubiyetimiz her şeyi sil baştan hale getiriyor. Anlayabilmek mümkün değil."

"çARŞI GRUBU DA BUNU YAPIYORSA HİKAYE BİTMİŞ"

Sosyal sorumluluk projelerinde duyarlı olan çArşı grubu benim fotoğrafımı yayınlayarak aşağılamaya çalışıyor. Hep takdir ettiğimiz bir grup. Van'daki insanlar için ortak duyguyu yaşamak için soyunan insanlar. Ancak sonradan başka bir insanı aşağılamaya çalışıyorlar. Nedir bu? çArşı grubu da bu haldeyse çok üzüntü verici. Eğer onlar da bunu yapabiliyorsa hikaye bitmiş. Bu ortam futbol ortamı değil. Kimseye faydası olmayacak. Bu ortamı yaratanların -ki, içinde biz de varız, kimseye faydası olmayacak."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.