comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman: "Beşiktaş ve Başakşehir'i kolluyorlar"

02 Şubat 2018, Cuma 11:33
Aykut Kocaman:

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman, Beşiktaş ve Başakşehir'e karşı hakemlerin kollayıcı tavır sergilediğini söyledi.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası'nda Giresunspor ile oynadığı maç sonrası hakemlere tepki gösteren Aykut Kocaman'ın yakın çevresine de konuyla ilgili isyan ettiği iddia edildi. Hürriyet Gazetesi'nde Aykut Kocaman'ın yakınlarına söylediği iddia edilen sözlere yer verildi.
 

Aykut Kocaman'dan Beşiktaş ve Başakşehir iddiası


Yıllardır bir düzen oturtmuşlar. Şu an Başakşehir ve Beşiktaş'ı kollayan bir düzen var! Geçen yıl Bursa maçında Quaresma'nın 3 kırmızı kartlık pozisyonuna kart vermeyen Bülent Yıldırım ödül olarak kupa finaline verildi. 

Atiba 13-14 maç kart sınırındaydı kart gösterilmedi. Halbuki pozisyon olarak kart görmeye en müsait adam. Ama bize gelince tak tak tak kartlar  çıkarılıyor. Ali Palabıyık ilk devredeki Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çoğu kararı bizim aleyhimize olmasına rağmen sanki bizim lehimize çalışmış gibi eleştirildi. Haftalarca maç alamadı. Halbuki Beşiktaş aleyhine tek kararı Cenk'in hiç kimsenin görmediği penaltı pozisyonuydu.
Aynı Ali Palabıyık, Trabzon maçında iki tane yüzde 100'lük kırmızı kartı vermedi. Hürriyet'te notu çıktı. 8.4 verilmiş. Bu hakemlere verilmiş çok net bir mesajdır. Yani: “Fenerbahçe'yi yakın ödüllendirilin. Yaşar Kemal Uğurlu genç ve iyi hakem. Oyuncuma daha 1. dakikada sarı kartı veriyor. Bu kararında yüzde 100 haklı.

Ama aynı kartı rakiplerimizin maçlarında veremiyor. Aleyhimize inanılmaz bir medya algısı oluşturuluyor. Bu, Fenerbahçe taraftarını çok olumsuz etkiliyor. 18-19 yaşında 3 tane aslan gibi genci oynatıyorum. As takımımın 5 ana karakteri sakat. Buna rağmen sanki bundan bile biz sorumluymuşuz gibi algı oluşturuyorlar. Yıllardır bir düzen oluşturmuşlar. Şu an Beşiktaş ve Başakşehir'i kollayan bir düzen var.

Skrtel diz sakatlığı yaşıyor, Janssen'in milyonda bir görülecek bir sakatlığı var. Trabzon maçında Hasan Ali'nin oynaması eleştiriliyor. Kimse oyunumuzu değerlendirmiyor. Bu takım üstüne koya koya gidiyor. Ama as takımımın 5 oyuncusu yok. Onlar gelince sahadaki futbolun kalitesi de artacak."

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.