comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

"Aykut Kocaman Alex'i oynatmayınca şampiyonuz dedik"

16 Mayıs 2020, Cumartesi 22:36

Engin Baytar, Fenerbahçe ile son maça kadar şampiyonluk karşılaşmasını anlattı. "Alex'i kadroda görmeyince şampiyonluğumuz hayırlı olsun" dedik. 

FutbolArena - Engin Baytar, Galatasaray ve Trabzonspor'daki günlerine dair kariyer anılarını anlattı. 

Galatasaray'da forma giydiği dönemde Kadıköy'deki şampiyonluk maçında Alex'i oynatmayan Aykut Kocaman'ı eleştirdi. 
"TRABZONSPOR'DAYKEN HER RAKİP BİZDEN KORKUYORDU"

Trabzonspor'da forma giydiğim o çok iyi kadroda rer rakip bizden korkuyordu. Hepsi ama. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray da bizden çekiniyorlardı. Çok iyi bir kadromuz vardı. Yönetenler çok iyiydi. Trabzonspor'un en büyük düşmanı hep kendi yönetenleri oldu. Çok iyi kadroyu bozdular. Resmen şampiyon olmasını istemediler. Tabi ki başka engeller, düşmanlar da var ama en büyük düşman kendi yönetenler oldu. 

"FENERBAHÇELİ FUTBOLCULAR BİRBİRLERİNE YALVARIYORDU"

Galatasaray'da Fatih Terim varken hiç vazgeçmeyen bir takım vardı. Kadıköy'de Fenerbahçe'nin 2-0 öne geçtiği derbide, 2-2 olunca bayram havası birden cenaze evine dönmüştü. Fenerbahçeli futbolcular birbirlerine yalvarıyor geri gel, ileri çıkma diye. Allah'ınızı severseniz ileri çıkmayın diyorlardı."

"ALEX'İ KADRODA GÖRMEYİNCE ŞAMPİYONUZ DEDİK"

Kadıköy'deki şampiyonluk maçında Alex oynamadı. Kim oynatmadı? Aykut Kocaman oynatmadı. Alex gibi bir futbolcuyu böyle maçta nasıl oynatmazsın? Nefret bile etse oynatmak zorundasın. Bizim ekmeğimize yağ sürdü. Şampiyonluk mu yoksa kendi egon mu? Biz maçtan önce kadrolara bir baktık. Alex kadroda yok. Şampiyonluk hayırlı olsun dedik. (L1 Üçgen)

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"