comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aydın Cingöz: 'Yabancı sınırı hiçbir şey üretmeyenler için fırsat oldu'

15 Eylül 2018, Cumartesi 03:24
Aydın Cingöz: 'Yabancı sınırı hiçbir şey üretmeyenler için fırsat oldu'

Türk futbolunda son dönemde en fazla tartışılan yabancı oyuncu sınırı hakkında FutbolArenaTV'de konuşan Aydın Cingöz, özellikle bugüne kadar hiçbir şey üretmeyen teknik direktörlerin bu konuda konuşup akıl vermesini eleştirdi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 5. haftasında oynanan Galatasaray - Kasımpaşa maçının ardından FutbolArenaTV canlı yayınında Aydın Cingöz, yabancı sınırıyla ilgili son günlerde özellikle birçok teknik direktörün yaptığı açıklamaları eleştirdi. 


Yabancı futbolcu sınırı düşmeli mi?


Türk futbolunda bugüne kadar hiçbir şey üretmeyen adamların yabancı sınırı konusunda akıl vermelerini eleştiren Aydın Cingöz, "Önce üretin, sonra akıl verin. Milletin zekasını hafife almayın." dedi. 

"YABANCI OYUNCU MESELESİ BİRİLERİ İÇİN FIRSAT OLDU"
Yabancı oyuncu meselesi birileri için baya fırsat olmuş durumda. Herkes fikrini söylüyor ama sosyal medyaya oynamayı bırakın. Hep ezberci laflar... Reklama yönelik, "Aman be öne çıkayım bu sözlerlel popüler olayım" düşüncesi hakim. Net olarak böyle. Kimse fikir vermiyor. Tek fikir şu: "Şenol Güneş böyle söyledi de, hadi oynasın Pepe ve Vida'sız. Şenol hoca orada başka bir şey anlatıyor. Diyor ki, milli takımın başarılı olabilmesi için yerli oyuncuların oynaması lazım. Bana göre fazla diyor. Bu sınır açılmış ama buna da bir şey demiyorum ama bana göre fazla diyerek fikrini söylüyor. 

"ERSUN YANAL KAÇ OYUNCU ÇIKARDI DA YABANCI SINIRI KONUSUNDA KONUŞUYOR?"

Mesela Ersun Yanal... Hocam kusura bakmayın ben sizin yerinizde olsam yüzüm kızarır, hiç konuşmam. Ne alakası var futbolcunun gelişmemesi deyince insanlar Ersun Yanal'ı hatırlıyor. Bu eleştirileri yapan sizler, yıllardır bu işin içindesiniz. Soruyorum.... Ne yaptınız da konuşuyorsunuz? İyi paralar, hazır oyuncular. Helali hoş olsun, bir şey demiyoruz. Ancak artık milletin zekasıyla dalga geçmeyin. Bugüne kadar kaç tane oyuncu, sporcu çıkardınız? Sürekli konuşuyorsunuz. Sanki ben çıkaracağım oyuncuyu. Siz ne iş yapıyorsunuz? Ersun Yanal TFF'de futbol gelişiminde direktörlük yaptı. Kaç oyuncu çıkardı? 

"FENERBAHÇE'DE 4 TEKNİK ADAM SCOUT EKİBİYLE ÇALIŞMADI"

Kemalettin Şentürk ile yaptığımız röportajda dedi ki, "4 yıldır buradaydık ve bir tane teknik direktör bizimle çalışmadı. İsmail Kartal, Ersun Yanal, Aykut Kocaman, Vitor Pereira ve Advocaat da var." Teknik direktörlere sorsan altyapıya yatırım yapılmasını istiyor. Kimsenin bence umurunda değil ve birkaçını ayırarak hiçbiri idealist değil. 

"ŞENOL GÜNEŞ ÜRETEN ADAM, FATİH TERİM DE HİÇ TAVRINI BOZMADI AMA HİÇBİR ŞEY YAPMAYANLAR..."

Şenol Güneş üreten adam, saygı duyuyorum. Fatih Terim bu konuda en başından beri tutarlı. Hiç tavrını değiştirmedi. Hiç ortalıkta olmayan ve bugüne kadar doğru dürüst hiçbir şey yapmayan adamlar akıl veriyorlar. Siz önce üretin, sonra millete akıl verin. Fırsat bu fırsat ortaya çıkıp insanları kandırmayın. Fikriniz varsa eyleme dönüştürün, dönüştüremiyorsanız da susun. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.