comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Arteta'dan Mesut Özil açıklaması! "Transfer"

07 Ocak 2021, Perşembe 14:31
Arteta'dan Mesut Özil açıklaması!

Arsenal Teknik Direktörü Mikel Arteta, Mesut Özil transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe ile anlaşma sağladığı iddia edilen Mesut Özil ile ilgili Arsenal cephesinen resmi açıklama geldi. İngiliz kulübünün menajeri Mikel Arteta, düzenlediği basın toplantısında yıldız futbolcunun transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.


Mesut Özil, Fenerbahçe'ye transfer olacak mı?


Mesut Özil'in takımdan ayrılabileceğinin sinyallerini veren Arteta, "Mesut diğer kulüplerle pazarlık yapma konusunda artık özgür. Transferin herkes için faydalı olacağına inanırsak, Mesut takımdan ayrılabilir. Yoksa 6 ay daha birlikte devam ederiz. Önümüzdeki günlerde neler olacağını göreceğiz. Hem Mesut hem de Arsenal için en iyi çözümü bulacağız. Her iki tarafın da geleceğe odaklanması gerekiyor." ifadelerini kullandı.
 

Mesut Özil, Türkiye'de yerli mi, yabancı mı olacak?


Gelsenkirchen doğumlu olan ve tercihini Almanya Milli Takımı'ndan yana kullanan Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil'in Türkiye'de hangi statüde oynayacağı merak ediliyordu.

KURAL NE DİYOR?
"A Takım Listesinde yer alacak en az 14 futbolcunun, Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip futbolcu olması zorunludur.

Bu kuralın ilk olarak yürürlüğe girdiği 15 Haziran 2015 tarihinden önce başka ülke A Milli Futbol Takımlarını tercih etmiş futbolcular açısından Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğu şartı aranmaz. 

Türk vatandaşlığına sonradan geçen yabancılar ise Türkiye A Milli Takımının en az bir resmi müsabakasında oynadıktan sonra bu kapsamda listeye yazılabilirler."

TÜRK STATÜSÜNDE OYNAYABİLECEK

Buna göre Mesut Özil, 2015 yılından önce Türk pasaportuna sahip olduğu için Fenerbahçe'ye transfer olursa Süper Lig'de Türk statüsünde forma giyecek.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"