comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ariel Ortega'dan flaş Fenerbahçe itirafı: "Pişman oldum"

02 Mart 2018, Cuma 18:11

39 yaşında futbolu bırakan ve 2002/03 sezonunda Fenerbahçe forması giyen Ariel Ortega, sarı lacivertli formayla kariyerinin en kötü günlerini yaşadığını söyledi. 

FutbolArena - Bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen Ariel Ortega ülke basınına kariyeriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'de, Fenerbahçe forması giydiği dönemde kariyerinin en kötü dönemini geçirdiğini söyleyen Ortega, o yıllarda neler yaşadıklarını anlattı. 


Ariel Ortega'nın Fenerbahçe'de futbol oynadığı dönem


Arjantin futbolunun önemli isimlerinden ve bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen Ariel Ortega, Kadıköy'de Galatasaray'a karşı 6-0 kazanılan maçta da görev almıştı. Arjantinli futbolcu ülke basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Fenerbahçe'de kariyerinin en kötü günlerini yaşadığını söyleyen Ortega, "Fenerbahçe'de zorluklar yaşadım ve yanlış giden şeyler vardı. Ayrılmak istediğim zaman menajerimle konuştum. İspanya veya İtalya'ya gitmek istediğimi söyledim. Türkiye'de oynadığım sürece Dünya Kupası'na gidemeyecektim. Hollanda da tercihlerim arasındaydı ama Arjantin'e geri döndüm. Açıkçası kariyerimin en kötü anıydı. 30 yaşında Fenerbahçe'de futbolu bırakabilirdim. Avukatlarıma bir sürü para ödedim ama hiçbir şey netleşmemişti. Newell's daha sonra bana yeniden futbola dönme imkanı verdi ve kariyerime Arjantin'de devam ettim." diye konuştu. 


Ariel Ortega ne zaman futbolu bıraktı?


2002/03 senesinde Fenerbahçe forması giyen Ariel Ortega, 39 yaşında futbolu bıraktı. Arjantinli eski futbolcu  89 kez milli formayı milli formayı giyen Ortega, Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde ayrılmış ve uzun bir süre kulüple olan davalarından dolayı futbol oynaması yasaklanmıştı.
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.