comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Antalyaspor'dan tepki: 'Bize küfür ettiler! VAR kimin için var?'

04 Mart 2021, Perşembe 21:34
Antalyaspor'dan tepki: 'Bize küfür ettiler! VAR kimin için var?'

Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, Fenerbahçe maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig 28. haftasında Fenerbahçe ile Antalyaspor 1-1 berabere kaldı. Antalyaspor Başkanı Mustafa Yılmaz, maçın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada hakem kararlarına tepki gösterirken, Fenerbahçeli bazı yöneticilerin oyuncularına küfür ettiğini söyledi. 

"HAKEM VESİLESİYLE 1 PUANA RAZIK OLDUK"
"Hakem vesilesiyle 1 puana razı olduk. Futbolcularımızın hepsi sinkaflı küfür altında oldu. Kırmızı kart neden? Anlayamadık. Biz mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Yenilmezlik serimiz sürüyor. Yöneticiler kim tanımıyorum ama oyuncularımıza sinkaflı küfürler edildi."

ANTALYASPOR'DAN RESMİ SİTEDE "VAR KİMİN İÇİN VAR?" AÇIKLAMASI:

"Fenerbahçe ile oynadığımız Süper Lig karşılaşmasında öncelikle teknik ekibimizi ve sahada onurlarıyla mücadele eden futbolcularımızı kutluyoruz.

Süper Lig'de 1000'inci golü attığımız, 55 yıllık tarihimizde yenilmezlik serisi rekoru kırdığımız bir karşılaşmada galibiyet alıp şehrimize dönmek isterdik.

Ancak:

Karşılaşmada 1-0 önde olduğumuz sırada, Amilton'a ceza sahası içinde yapılan hareketin ikinci yarıda VAR incelemesi sonrası iptal edilen penaltı kararı ile karşılaştırıldığında daha net PENALTI olması gerekirdi.

VAR sisteminin daha adaletli değerlendirme yapmasını bekliyoruz. Rakip kalecinin futbolcumuz Veysel'i önce formasından çekip ardından yumruk atmasını maçın hakeminin o kalabalıkta görmemesini anlayabiliyoruz ancak VAR'ın neden uyarmadığını sorgulamanın hakkımız olduğunu düşünüyoruz.

Bizler tüm bunlara öncülük yapacak olanların futbolu yönetenler olduğuna inanırken, ev sahibi ekibin yöneticilerinin futbolcularımıza galiz küfürler etmesini şaşkınlıkla izledik.

Ayrıcalık değil, hakkaniyet istiyoruz!

Kavga ve küfür değil, centilmenlik ve dostluk istiyoruz!

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa YILMAZ"

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"