comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Altay Bayındır'ın idolü De Gea ve Buffon

03 Ağustos 2019, Cumartesi 16:31
Altay Bayındır'ın idolü De Gea ve Buffon

Fenerbahçe'nin genç kalecisi Altay Bayındır'ın Buffon ve De Gea'nın maçlarını sürekli takip ettiği öğrenildi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları devam ederken Ankaragücü'nden transfer edilen genç kaleci Altay Bayındır'ın Audi Cup'ta sergilediği performans alkış toplamıştı. Real Madrid karşılaşmasında 5 gol yemesine rağmen 9 net pozisyonu önleyen genç kalecinin maç sonrası açıklamaları da gündem olmuştu. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Altay Bayındır'ın idol olarak gördüğü kaleciler


Fenerbahçe'nin 1,5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Ankaragücü'nden kadrosuna kattığı Altay Bayındır, Real Madrid'e karşı oynanan maçta yaptığı kurtarışlarla dikkat çekmişti. Maç sonrasınki açıklamaları da sosyal medyada takdir toparken, genç kalecinin idol olarak gördüğü kaleciler de ortaya çıktı. Altay Bayındır'ın De Gea ve Buffon'un maçlarını sürekli takip ettiği ve Avrupa'dan bu iki ismi idol olarak gördüğü belirtildi.

Real Madrid maçında yaptığı 9 kritik kurtarışla alkış toplayan ve yeni sezonda takımın 1. kalecisi olacağının mesajını net bir şekilde veren Altay Bayındır, karşılaşma sonrası şunları söylemişti:

"Türkiye'den Fenerbahçe camiası olarak bu turnuvada yer almak prestij açısından oldukça önemliydi. Eksiklerimizi, hatalarımızı gördük. Hazırlık maçları oynadık. Tabii ki kazanmak, kaybetmek, goller olabilir. Fazla takılı kalmamak lazım. ‘Neleri eksik yaptık, neleri daha iyi yapabiliriz' bunları buradan çıkarıp ligimize en iyi şekilde hazırlanarak, iyi konsantrasyonla ligimizi götürmemiz gerekiyor.

Kurtarışlarıma değil de daha çok yediğim gollere odaklandım. Yediğim golleri nasıl çıkarabilirdim? Biraz sonra gittiğimde onları izleyeceğim. Daha iyi nasıl oynayabilirdik? Çünkü Fenerbahçe camiasında oynuyoruz. Buradaki ilk hedefimiz de daha iyi nasıl olabilirimdir. Bu yönde çalışacağız. Eksiklerimizi kapatıp Fenerbahçe camiasına yakışır oyuncular olacağız."

Sarı lacivertli takımla ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!