comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Altay Bayındır, FutbolArena'ya konuştu: 'Gözüm karadır'

28 Mayıs 2021, Cuma 19:38
Altay Bayındır, FutbolArena'ya konuştu: 'Gözüm karadır'

A Milli Takımımız ile Azerbaycan karşısında ilk defa forma şansı bulan başarılı kaleci Altay Bayındır, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin milli kalecisi Altay Bayındır, EURO 2020 kampında FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu. A Milli Takımımız ile Azerbaycan karşısında ilk defa forma şansı bulan Altay Bayındır, yaklaşan şampiyona hakkında görüşlerini belirtti.

MİLLİ TAKIM FORMASIYLA İLK 11'DE SAHAYA ÇIKMAK NASIL BİR DUYGU?
"Sorumluluk, ciddiyet, gurur, onur veren, büyük hissiyatların birikini oluşturan bir duygu. Forma için verdiğin mücadelenin karşılığını almak insanda güzel bir sonuç doğurur ama bu çok üst bir nokta. Dolayısıyla bu milli formanın ağırlığını bilmek, ağırlığını yaşayarak üstüne giymek çok değerli. İnşallah daha nicelerini sırtımıza giyeriz.

MİLLİ TAKIMDA 11 OYNAMAK YA DA YEDEKTE BEKLEMEK SENİ NASIL ETKİLİYOR?

Her oyuncu oynamak ister. Her oyuncu sahada ülkesini temsil etmek ister. Bunun için idmanlarda yoğun tempo ve ciddiyetle çalışıyoruz ama 1 kişi oynayacak. Bunun kararını hocamız veriyor. Oynasak da, oynamasak da sonuçta hepimiz yetenekli kalecileriz. Bugün ben oynarım benim terimi silerler, yarın başkası oynar ben onun terini silerim. Birlik beraberlik konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Saha içi rekabet tabii ki olmazsa olmaz, sporcuyu geliştiren en büyük etmendir. Saygılı bir şekilde rekabetimiz var. Saha dışında da dördümüz yemeklerde beraber otururuz. Ümit Milli Takımımızda da birçok iyi kaleci var. Sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Mücadelemizin farkındayız. İnşallah Allah bizi mahcup etmez. Çıktığımız bu yolda başarılarla güzel hikayeler yazarız. Ülkemizi de gururlandırırız inşallah.PEKİ HEM TAKIM OLARAK HEM DE SENİN BİREYSEL HEDEFİN NE?

"Benim bireysel hedefim maçlarda oynamak. Sağlıklı sonuçlar almak. Güzel performanslar sergilemek. Ülkemize gurur yaşatmak. Takımın hedefi ve durumu belli. Bugüne kadar yaptıklarımız belli. Birçok güçlü görülen rakipler karşısında kazanmayı bildik. Bizim için rakibin kim olduğunun önemi yok. Hepsi saygı duyulası ülkeler. Onlar da kazanmak istiyor. İyi mücadele eden, hak eden kazanıyor. Dolayısıyla biz de mücadeleyi göstereceğiz. Pazartesi günü oynanacak Gine maçına odaklıyız. Maç maç bakıyoruz. 5 maç sonrasını ya da turnuvanın sonunu konuşmak mantıklı olmaz. Çünkü öyle şeyler yaşıyorsunuz ki, geçmişe baktığınız zaman tüyleri diken diken eden durumlar, o duygular, bir sürü şey var. Biz şu ana odaklıyız. Başarılarla dolu inşallah güzel bir serüven olur."

TEKRAR SAKATLANMAKTAN KORKUYOR MUSUN? PSİKOLOJİK DESTEK ALDIN MI?

"Sakatlık bizim işimizde her an var ama sonunu düşünen kahraman olamaz. Zaten yaşanılacak bir şey varsa, o yaşanılır. Sakatlık olursa gider tedavimizi oluruz. Sonuçta Allah geçmeyecek sıkıntı vermesin. Doktorlarımız inanılmaz bir seviyede. Herhangi bir korku yok. Dün de bir pozisyon oldu, vurdum yani. O konuda gözüm karadır, elime yine bir şey olacak diye düşünmem. Çocuk yaştan itibaren psikolojik destek aldım. Bundan sonraki süreçte üstüne koyarak devam edeceğim. Hiç sıkıntı yok."

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!  

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!