comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alper Potuk didindi ama galibiyete yetmedi

03 Şubat 2018, Cumartesi 21:58

Fenerbahçe'de Alper Potuk, Gençlerbirliği maçı performansı ile gözdoldurdu ancak bu performans galibiyet için yeterli olmadı.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'in 20. haftasında sahasında ağırladığı Gençlerbirliği ile 2-2 berabere kalan Fenerbahçe şampiyonluk yolunda ağır bir yara aldı. Fenerbahçe'de Alper Potuk performansı ile öne çıksa da galibiyet için yeterli olamadı. 


Alper Potuk'un Gençlerbirliği maçı performansı


Alper bu maçta Fenerbahçe'nin en çok sorumluluk alan isimlerinden biri olurken Opta'nın verilerine göre maç boyu 5 şut çekti ve bir gol attı. 5 kez de hava topu kazanan Alper girdiği 22 ikili mücadelenin 15'ini kazandı. 

Fiziksel olarak rakiplerine üstünlük kuran Alper 6 kez adam geçerken 5 kez de faulle durduruldu. Alper bu pozitif istatistiklerinin yanı sıra çok sayıda top kaybı da yaptı. Bir kez dripling esnasında top kaybı yapan Alper, 6 kez de top kontrol hatası ile top kaybetti. 
%70.8'lik düşük bir pas isabet oranı ile oynayan Alper hiç top kazanamazken bir kez faul yaptı. Alper sadece bir orta yapıp bunda isabet sağlayamazken, iki uzun pas denemesinde de bir isabet sağladı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.