comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alper Pirşen açıkladı: 'Tahkim Kurulu toplantısı verimliydi ama...'

21 Ocak 2020, Salı 23:12
Alper Pirşen açıkladı: 'Tahkim Kurulu toplantısı verimliydi ama...'

Fenerbahçe yöneticisi Alper Pirşen, Kayserispor maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, Tahkim Kurulu'na yapılan itiraz ve süreçle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Hukuktan Sorumlu yöneticisi Alper Pirşen, harcama limitindeki arttırım konusunda Tahkim Kurulu'na yaptıkları başvuru ve kararla ilgili olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

"DOSYANIN LİSANS KURULU'NA İLETİLMESİ BİZE SÜRPRİZ OLMADI"
En doğru bilgiyi aktarmaya çalışacağım. Toplantı çok iyi geçti. 1.5 saat boyunca bütün hukuki olgu ve gerçeklerle kurulun çelişkili tespitlerini ortaya koyduk. Tahkim Kurulu ciddi manada bizi dinledi. Kulüp Lisans Kurulu'nun bize sormadığı detay sorularını onlar sordular. Dosyanın Lisans Kurulu'na iletilmesi sürpriz olmadı. Zaman kazanma mı projesi mi yoksa gerçekten adaleti mi sağlamaya çalışıyorlar bunu zamanla göreceğiz. Sezon ortasında yaşadığımız 4 dakika 17 saniye olayı var. Fenerbahçe'nin hatasını nereden buluruz araştırması. 

"TOPLANTI VERİMLİ GEÇTİ AMA GARANTİ SONUÇ VERİR DEMEK ŞU AN KOLAY DEĞİL"

Hep bir Fenerbahçe'ye karşı 4 dakika 17 saniye olayı var. Fenerbahçe'nin hatasını nereden buluruz durum var Tahkim Kurulu'nda adaletin sağlanacağını umuyoruz. Toplantı verimli geçti ama şu an itibariyle garanti sonuç vermek çok kolay değil. Başkanımız bunu anlattı. 

"AYNISINI CANER ERKİN YAPTI AMA BİR ŞEY YOK"

Fenerbahçe kaç cephede savaşabiliyor diye bizi test ediyorlar. Fenerbahçe çok büyük camia. Biz 15 cephede de savaşabilecek bir kulübüz. Her gün yeni bir gündemle karşımıza geliniyor. Bizim açımızdan gülünç bir durum. Aynısını Caner Erkin yaptı bir şey olmadı. Fenerbahçe yapınca oluyor. Lisans Kurulu'ndan da aynısı oluyor. Bu çıkan engeller şampiyonluğumuzun tadını arttırır sadece. 

"SPOR YARGISI HIZLI OLMALI"

Spor yargısında her şey hızlı olmalı. Aylara, günlere yayılabilecek bir şey değil. Kulüp Lisans Kurulu bu işin yavaşladığı yer. Spor zihniyetine uzak bir yer. Hepsi bankacı. Sporla ilgileri yok. 5-6 gün karar için bekleyemezsiniz. Gerekirse fazla mesai yaparsınız. Biz günün her saatinde çalışıyoruz. Spor yargısı yavaş işlemez. 1 günlük bekleme olur. Yeter ki adaletli olunsun. 3 hafta beklenebilecek bir süreç değil. Yavaş işletiliyor. Türkiye'de spor yargısı tam oturtmamasından dolayı kaynaklanıyor bana göre. Ne kadar çabuk olursa transferde kalan süreyi en iyi şekilde değerlendireceğiz. Lisans Kurulu spor yönetimi mantığıyla hareket ederse kararın yarın çıkması lazım. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)