comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alper Aşçı'dan Aykut Kocaman'a giden veriler! FutbolArena ulaştı

12 Ekim 2018, Cuma 17:58
Alper Aşçı'dan Aykut Kocaman'a giden veriler! FutbolArena ulaştı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un önceki gün yaptığı ses getirici açıklamaların ışığında Yardımcı antrenör Turgay Altay, kaleci antrenörü Murat Öztürk ve kondisyoner Alper Aşçı'nın bilgi sızdırdığı iddia edilmişti. Alper Aşçı'nın bu bilgileri Aykut Kocaman'a verdiği doğru ancak bu verilerin içeriği başka. Detaylar haberimizde...

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de milli takım arasında saha dışı olaylarla ilgili polemikler devam ediyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un takımdan gönderdiği yardımcılar Turgay Altay, Murat Öztürk ve Alper Aşçı ile ilgili gündem devam ederken Aykut Kocaman da sürece dahil olmuştu. Dışarıya bilgi sızdırılmasıyla ilgili FutbolArena önemli noktalara ulaştı.
 

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'a kim bilgi sızdırdı? Fenerbahçe'de yardımcıların bilgi sızdırması


Ali Koç yaptığı açıklamada söz konusu 3. antrenörün Samandıra'nın dışına bilgi sızdırdığını ve Cocu'nun aleyhinde tutumlar sergilediklerini ve bu durumdan dolayı yollarını ayırdıklarını söylemişti. Gelinen noktada dışarıya bilgi sızdırımı net bir şekilde doğru olsa da bu bilgilerin içeriklerine FutbolArena ulaştı.

Aykut Kocaman ayrıldıktan sonra takımda kalan ve kondisyonerlik görevini yürüten Alper Aşçı'nın Aykut Kocaman'a takımın bazı bilgileri ilettiği belli. Ancak bu içeriklerin hemen hemen tamamının kulübün gizli ya da özel verileri kapsamadığı istatistiksel bazda olduğu yayıncı kuruluşta ve bazı internet sitelerinden de erişilebileceği gibi koşu verileri, pas rakamları, maç içi teknik konulardaki genel veriler tarzından bilgiler olduğu ortaya çıktı.
Alınan bilgilere göre Aykut Kocaman, Alper Aşçı'dan sadece Fenerbahçe hakkında değil diğer Süper Lig takımları ve bazı Avrupa kulüpleri hakkında da analiz raporları istedi. Gittiği her kulüpte beraber çalışan ikilinin uzun zamandır böyle bir alışverişte bulunduğu ortaya çıktı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.