comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Allahyar Sayyadmanesh, Fenerbahçe'de başarılı olabilecek mi?

06 Temmuz 2019, Cumartesi 23:51
Allahyar Sayyadmanesh, Fenerbahçe'de başarılı olabilecek mi?

Fenerbahçe'nin yeni transferi Allahyar Saddahmanesh nasıl bir futbolcu? Allahyar Saddahmanesh hangi mevkide oynuyor, yaşı kaç? detaylar haberimizde.

FutbolArenaFenerbahçe'nin İranlı golcüsünü değerlendiren Sinan Yılmaz, "Allahyar Saddahmanesh, İran Milli Takımında U16 ve U17 kategorilerinde futbol oynadıktan sonra U19 ve U21'i direkt atladı ve 17 yaşını doldurmadan A Milli Takıma kadar yükseldi. Geçen ay ilk kez A Milli oldu, son 10 dakika oyuna girdi ve golünü de attı. Bu önemli bir ayrıntı" ifadelerini kullandı.

Genç golcünün İran Ligi'nde bu sezon 15 maçta 2 gol 2 asist yaptığını belirten Sinan Yılmaz, "15 maçta 2 gol 2 asist yüksek bir rakam gibi görünmüyor ama 15 maçın çoğunda zaten sonradan oyuna girdi ve çocuk 17 yaşında şimdiden 15 tane maça çıktı. Şubat - Mart aylarında geçirdiği sakatlıktan sonra sezonu kapattı ama Haziran ayında yine iyileşti ve İran Milli Takımı'na seçildi. 


Allahyar Saddahmanesh hangi pozisyonlarda oynuyor?


Genç golcünün U16 ve U17 Milli takımlarında santrfor pozisyonunda oynadığı ama ligde sağ kanat forma giydiğini söyleyen Sinan Yılmaz, "1.82 boyunda belki şimdilik biraz fiziksel olarak zorlanmış diye, geniş alan bulması için sağ kanata da çekilmiş olabilir. Hızı da ortalamanın üzerinde ve dripling becerisi de oldukça iyi. O yüzden kanatlarda da oynayabilecek bir oyuncu" dedi. 
Sayyadmanesh'in en önemli özelliğinin driplingleri olduğu söyleyen Sinan Yılmaz, "Driplinglerin dışında gençliğinin verdiği bir enerjiyle oynuyor ve oldukça da çalışkan bir oyuncu" şeklinde konuştu.

Allahyar'ın eksik olduğu konu olarak şutlarını söyleyen Sinan Yılmaz, "Biraz daha güçlenip daha güçlü şutlar çıkarmayı öğrenmesi gerekli" dedi.

Fenerbahçe'nin iyi bir potansiyel yakaladığını söyleyen Sinan Yılmaz, "Genel olarak bütün özellikleri ortalamanın üzerinde. Bence yedek kulübesinde de oturabilecek bir isim. İlla kiralanması gerekmiyor. Mesela Galatasaray'ın aldığı Ozornwafor şu an yedek oturabilecek seviyede de değil ama Allahyar yedekten girip taraftarı da ateşleyebilecek bir potansiyele sahip" ifadelerini kullandı.

İran futbolunun geliştiğini söyleyen Sinan Yılmaz, "2018 Dünya Kupası'nda da iyi işler yaptılar. Asya'nın en güçlü futbol ülkelerinden biri durumundalar. Milli Takımlarında da Championship'ten ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden futbolcular var. Allahyar'ın orada şimdiden forma bulması önemli" dedi. 

"BUNDAN SONRASI FENERBAHÇE'YE BAĞLI"

Fenerbahçe'nin iyi bir potansiyel yakaladığını ama bundan sonraki gelişimin antrenörlere bağlı olduğunu söyleyen Sinan Yılmaz, "Bu konuda hep Real Madrid örneğini veriyorum. Varane Real Madrid'e gelmeden önce potansiyelli bir stoperdi ama Real Madrid'te olgunlaştı. Marcelo 20'li yaşlarının başında geldiğinde yetenekliydi ama zirveye Real Madrid'te çıktı. Carvajal ne çok hızlıydı, ne çok teknikti ama Real Madrid'te müthiş bir gelişim gösterdi. Oyuncunun potansiyeli kadar, kulübün o potansiyeli geliştirmesi de önemli. Şimdi Allahyar da Berke gibi gelir burada 1 dakika bile alamaz, küser, geri gider onlar ayrı mesele" ifadelerini kullandı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!