comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Şen: 'Ali Koç, Türk sporu için büyük şans'

04 Şubat 2018, Pazar 11:19
Ali Şen: 'Ali Koç, Türk sporu için büyük şans'

Fenerbahçe'nin efsane başkanlarından Ali Şen, Ali Koç'un hem Fenerbahçe hem de Türk sporu açısından büyük bir şans olduğunu söyledi.

FutbolArena - Fenerbahçe yaklaşan seçimli genel kurul öncesi kulübün efsane başkanlarında Ali Şen, önemli noktalara değindi.
 

Ali Şen'in Ali Koç açıklamaları


A Spor'a konuşan Ali Şen, Fenerbahçe ve Türk futbolu açısından Ali Koç'un önemli bir işe soyunduğunu söyledi. Ali Şen, "Benim zamanımda başkan adayı bulmak zordu. Şimdi Koç ailesinden birisi çıkıyor ve bunun kıymetini bilmiyoruz. Ali Koç, Türk sporu için ve Fenerbahçe için büyük bir şans" ifadelerini kullandı.

Ali Şen ayrıca, Fenerbahçe'nin gidişatıyla ilgiliyse "Fatih Terim gelmeden önce şampiyon oluruz diyordum. Fenerbahçe ile Beşiktaş çekişir diye düşünüyordum. Şu anda zor" diye konuştu.
 

Ali Şen kimdir? 


1939 doğumlu Ali Şen, 1975 senesinde Fenerbahçe'ye geldiğinde, önce kulübün basketbol branşının başına getirildi. 12 Nisan 1981 tarihinde ondan önceki başkan Razi Trak'ın yerine Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Başkanı seçildi. 1981-1983 ve 1994-1998 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığını yaptı. "Ali Şen başkan, Fenerbahçe şampiyon" sloganıyla özleşen Ali Şen, 15 Şubat 1998 tarihinde düzenlenen olağan kongrede başkanlığı Aziz Yıldırım'a devretti. 1963 senesinden bu yana Bente Şen ile evli olan Ali Şen, üç çocuk babasıdır.
Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.