comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'un genel kurul açıklaması! 'Bana FETÖ'cü dediniz'

02 Haziran 2018, Cumartesi 16:48
Ali Koç'un genel kurul açıklaması! 'Bana FETÖ'cü dediniz'

Fenerbahçe Genel Kurulu ilk gününde konuşmacıların ardından iki başkan adayı kürsüye çıkarken ilk olarak Ali Koç açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe Genel Kurulu oldukça gergin bir havada geçerken, konuşmacıların ardından iki başkan adayı son açıklamalarını yapıyor. Öncelikle kürsüye gelen Ali Koç şunları söyledi.


Ali Koç, Aziz Yıldırım hakkında ne dedi?


Ali Koç, Divan Kurulu üyelerinin elini sıkarken, yönetim kurulu bölümünü pas geçti. 

Ali Koç konuşmasının başında "Sayın başkanım, Fenerbahçe tarihine yazılacak çok büyük hizmetleriniz oldu. Tesisler, stat, amatör branşlar, hayatınızı Fenerbahçe'ye adama... Size minnettarım." dedi. İşte Ali Koç'un Aziz Yıldırım hakkında sözleri...
"3 Temmuz'da ödediğiniz bedel, dimdik duruşunuz, 'kaçtı' derken Türkiye'ye dönmeniz, bizlere verdiğiniz cesaret tüm Türkiye'ye örnek olmuştur. Her zaman yanınızda olduk, olmaya devam edeceğiz. Alçak FETÖ'ye karşı dimdik durmaya devam edeceğiz. Liderliğinizdeki Fenerbahçe olmasa, ülke daha vahim yerlere gidebilirdi. Aklı olan her Fenerbahçeli, 3 Temmuz'daki dik duruşunuz için daima minnettar olacaktır. O dönem bizler de elimizden geleni yaptık. Takdir sizlerin." 


Ali Koç'un seçim konuşması


Ali Koç konuşmalarının devamında "Bugüne kadar hep bir araya gelerek televizyonda konuşmak istedim ama siz yanaşmadınız. Doğruları kimin söylediğini kongre üyelerinin takdir ve vicdanlarına bırakıyorum. Anlatacaklarımla tribünlerimizin neden eskisi gibi dolu olmadığını, küstüğünü, kombinelerini bıraktığını daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Sayın başkanım, 'Hiç kimse Fenerbahçe'den büyük değil' dediniz. Ama siz de Fenerbahçe'den büyük değilsiniz. Siz bunu unuttunuz. Kendinizi koskoca Fenerbahçe'nin önüne geçirdiniz. İnsan faktöründe yaptığınız sayısız hatayı gördükçe neden istenilen başarının gelmediğini, kupa sayısında rakibimizin gerisinde kaldığımızı daha iyi anlayacağınızı sanıyorum. Siz kendi işinize göre hareket ettiniz. Her başarıyı 'Ben yaptım' diye kabullendiniz. Her başarısızlığı başkasına faturalandırdınız. Son kaçan şampiyonlukta kendiniz hariç herkesi sorumlu tuttunuz. Ben dahil." dedi. 


Ali Koç'un Alex açıklaması


"Eski maçlarımızı gözlerimiz yaşlanarak izliyoruz. Alex gibi isimleri kendi kanalımızda göremiyoruz. Bunu yaparak kendi geçmişinizi sildiğinizi fark etmiyor musunuz? Alex konusunda başkanımıza katılıyorum. Alex'in gitme zamanı gelmişti. Fakat kendisiyle veda ediliş şeklini hiçbir zaman içime sindiremedim. Alex'in belgesel çekimi için stada sokulmaması nasıl bir zihniyettir? Bunun Fenerbahçe'ye faydası mı var, zararı mı? Kim ne yaparsa yapsın Alex'i gönlümüzden kimse silemez."

"HEP BAŞKALARI MI SUÇLU?"

"Hep başkaları mı suçluydu? Biz aramızdaki sevgi bağlarını ne zaman bu kadar kaybettik? Sizce bu yaşadıklarımız normal mi? Şampiyonluklarda hocalarımızı 'Sanki o mu bizi şampiyon yaptı? Biz parayı vermeseydik şampiyon olabilir miydi?' diyerek küçümsediniz. İyi bir başkan, takımı kurar ve hocaya teslim eder. Şampiyon olduktan sonra da teknik direktörünü, futbolcusunu kutlar. Teknik direktörüyle yarışmaz."

"GEREKTİĞİNDE RAKİBİMİZİ ALKIŞLAYACAĞIZ"

"Biz kötülüğe karşı ısrarla iyilik yaparsak Fenerbahçe farkını göstermiş oluruz. Unutmayın Allah her zaman doğrunun ve iyinin yanındadır. Biz gerektiğinde rakibimizi alkışlayabileceğiz. Rakip yöneticilere saygı göstereceğiz. Hiçbir rakibimize ikinci sınıf muamele yapmamalıyız. Küfüre karşıyız demek yetmez, arkasında durmalısınız. Nefret söylemiyle global alanda ilerleyemiyoruz. Sponsorlar kaçıyor."


Ali Koç'un Fenerbahçe taraftarı açıklaması


"Hiç kimsenin başkanımıza küfür etme hakkı yoktur. Hiçbir yöneticimizin de taraftarlara küfür etme hakkı yok. Taraftarlar hancı, geri kalan herkes yolcudur."

ALTYAPI VURGUSU

"Biz ilk 11'de oynayan oyuncuları kendimiz yetiştirmeliyiz. Sporcu fabrikası olmak zorundayız. Altyapıda 10 yaşında futbolu öğrenmiş ve kanı sarı lacivert akan gençleri yetiştirmeliyiz. En büyük hedefimiz bu."


Ali Koç Terraneo hakkında ne dedi?


"Terraneo gibi bir adama bütün yetkiyi verdik. Takımın en ateşli futbolcusunu 1 günde harcadı. 8-9 tane yeni oyuncu aldı yine şampiyon olamadık. Sakat olan Van Persie'yi aldı." 

"HATALARINDAN DERS ALMAYAN BİR ANLAYIŞLA..."

"2 yıldır futbolla ilgilenmediğinizi söylüyorsunuz. Siz bu kulübün başkanı değil misiniz? İlgilenseydiniz. Hatalarından ders almayan bir anlayışla ilerlemek mümkün değil."

"YARGITAY KARARI..."

"Yargıtay kararını benim adaylığıma bağlamanız yüce Türk yargısına saygısızlıktır. Ne alakası olabilir? 3 Temmuz sürecinde ağızları sulanarak bizleri linç edenler aynı yerdeler. FETÖ düşmanı gibi görünüyorlar bugün. Onlar aynı yerde ama bazıları size yakın duruyor."

"TEK KORKUM" 

"Artık kavgaları tarihe bırakıp, yeni bir hikaye yazmanın tam zamanı şimdi. Sayenizde bir hayal gerçekleşmek üzere. Yarın son gün. Hiçbir zaman seçilmeme korkum olmadı. Seçilip seçilmemem Allah'ın takdiri ve sizlerin oylarıyla belli olacak. Tek korkumuz, bu sevgiye nasıl layık olacağımız. Sizin güveninize layık olmak için her şeyi yapacağız. İnşallah hep beraber çok güzel günler göreceğiz. Belki yarın, belki yarından da yakın. Sayın başkan belki de birazdan beni itibarsızlaştırmaya çalışacaksınız ama ne yaparsanız yapın bunu başaramayacaksınız. Seçim sonucu ne olursa olsun taraftarlarla olan gönül bağımı hiçbir zaman koparamayacaksınız."
 

Ali Koç ile Aziz Yıldırım arasında 'FETÖ' tartışması


"İnsan, çok sevdiğinden ve sıkı sıkıya bağlı olduğu insan tarafından kırılınca çok üzülüyor. Siz bana 'FETÖ'cü dediniz' İftiralar attınız. Kırıldığımı, üzüldüğümü, kalbimin bir parçasının koptuğunu bilin. "

Ali Koç konuşmasını yaparken Aziz Yıldırım'dan müdahale geldi. Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın yanına gitti. 

Ali Koç: "Başkan haklı. 1 tane arkadaşının elini sıkmadın diyor. Ama sizin yanınızda bana kötülük yapan insanlar var. İşler öyle noktaya geldi ki, kimin elini sıkıp sıkmayacağını bilemiyor insan."

"MAÇTA DEĞİLİZ"

"Yapacağım açıklama konusunda geri adım atıyorum. Lütfen arkadaşlar haksızlık yapmayın! Maçta değiliz, Fenerbahçe kongresindeyiz. Polisle buraya geldim, insanın içini acıtıyor bu durum. Yapmayın böyle! Kimin kazanacağı önemli değil. Kime oy verirseniz verin, mutlaka gelin."

TARTIŞMA ÇIKTI

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kardeşi Ali Yıldırım koşar adımlarla kürsünün önünde biriken üyeleri dağıtmak için aşağıda indi. Aziz Yıldırım da üyeleri sakinleştirmek için müdahale etti. Ali Koç da kendisini destekleyen üyelerden sakin olmaları yönünde ricada bulundu. İki takımın destekçileri arasındaki tartışma büyümeden önlendi. 

Ali Koç: "Arkadaşlar hiçbir şey yok, lütfen yerinize oturun. Daha fazla devam edemeyeceğim. Sayın başkanım Vefa Küçük elinizden geldiğince idare ettiniz." dedi. 

Aziz Yıldırım, Ali Koç'un konuşmasını bitirmesini isteyerek, "Ali gel Ali". dedi fakat Ali Koç gerginlikten ötürü seçim konuşmasını tamamladı.

Sarı lacivertlilerle ilgili son gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)