comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'un basın toplantısı! Trabzonspor ve TFF'ye tepki

06 Mayıs 2022, Cuma 13:41
Ali Koç'un basın toplantısı! Trabzonspor ve TFF'ye tepki

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündemde yer alan konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. 

"38 YIL SONRA KAZANILAN ŞAMPİYONLUK BİZİ İLGİLENDİRMEZ"
"2010-11 şampiyonluğuyla ilgili aylardır sistematik şekilde ortaya konan söylemlerle karşı karşıya kalıyoruz. 30 Nisan'da oynanan maç, Fenerbahçelilerin tahammül sınırlarını aşmıştır. Bir takımın 38 yıl sonra elde ettiği şampiyonluk bizi ilgilendirmez. Ancak hiçbir şampiyonluk, başka kulüplere dil uzatma hakkı vermez. Kazanmanın da kaybetmenin de asaleti vardır. Saygı bekliyorsanız saygılı olmayı bileceksiniz."

"SAYIN CUHMURBAŞKANI ÖNDERLİĞİNDE VERİLEN BİR MÜCADELE VAR"

"Sayın Cumhurbaşkanımızın, onun liderliğinde bu terör örgütüyle verilen bir mücadele var. 'Fenerbahçe, bu sürecin en büyük mağdurlarından biri' diyor. 'Fenerbahçe camiasının dik duruşu sayesinde futbola müdahalesi başarısız olmuştur' diyor. 'Fenerbahçe sadece kendi mücadelesini vermekle kalmıyor, bu vatanın, bu örgütten kurtulması için de mücadele vermiştir' diyor. Sayın İçişleri Bakanımıza da teşekkür etmek gerekiyor. Şampiyonluk kutlamalarında '38 yıl sonra gelen şampiyonluk' ifadesini kullanarak devletimiz tarafından da bunu onaylamıştır. Devletimizin duruşunda bir gram sapma yok. Hepsinin ortak kanısı, 3 Temmuz'un bir FETÖ operasyonu oluşudur. Bu gerçek mahkemelerce kanıtlanmıştır ve tüm Türkiye tarafından kabul görmüştür. Siz hariç. Söz konusu kulübün 10 yıl boyunca başvurduğu her mahkeme kapısından reddedildiğini hatırlatalım. UEFA, FIFA, CAS kapı kapı dolaştınız. Dünyanın parasını harcadınız. Hatta bazı FETÖ'cü avukatlara para harcadınız. Camiamıza hayali şampiyonluklar vaadettiniz. Hiçbir girişiminizden istediğiniz sonucu alamadınız. Neden? Çünkü haklı değilsiniz. Alsaydınız o kupa müzemizde durmuyordu."

"SİLAHLI PANKART ASMAK BİR AKIL TUTULMASIDIR"

"Açtığınız pankartla faili meçhul bir olaya sahip çıktınız. Suçu ve suçluyu öven pankartı oraya asanlara sesleniyorum; bu hadsizliği neye güvenerek yapıyorsunuz? Amacınız nedir? TFF yetkilisinin bundan haberi olmaması mümkün değil. Kendi taraftarlarına silahsız sevinin çağrısında bulunup, o maçta silahlı bir pankartı oraya asmak tam bir akıl tutulmasıdır. Hiç mi sorumlu insan yok aranızda? Hiç kimse, durun ne yapıyorsunuz diyemedi mi? İstanbul'da istisnasız uygulanan kurallar, söz konusu Trabzonspor olunca neden uygulanmıyor? Emniyet kuralları, şehirlere göre farklı mi işliyor? Devletimin en üst seviyesindeki insanlara sesleniyorum, lütfen artık bunlara izin vermeyin. Hiç kimsenin, Fenerbahçe değerleriyle oynamasına izin vermeyiz."

"ADİL REKABET ORTAMINI ORTADAN KALDIRIYORSUNUZ"

"Maçta ve kutlamalarda verilen görüntüler, sanki devletimizin de bu kutlamaların bir parçası gibi algılanmasına ne yazık ki sebep verdi. Çünkü başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tarafsızlığa önem veren siyasetçiler, bürokratlar vardır. Bu duruma sebebiyet veren bazı sayın bakanlarımıza seslenmek istiyorum. Türk futbolunu yönetenler üzerinde etki ve baskı yaratarak futbolun dinamiklerini altüst ediyorsunuz. Türk futbolunda zaten zayıf olan adil rekabet ortamının tamamen ortadan kalkmasına sebebiye veriyorsunuz. Sadece Trabzon'un değil, tüm Türkiye'nin bakanları olarak, sizlerin bu pankartı nasıl karşıladığınızı merak ediyoruz. Suç teşkil eden bu pankarta neden tepki göstermediniz? Söz konusu paçavradaki aşağılık mesaj açıktır! Bu sorumsuzca davranışlarınızla, yapana, görene, sessiz kalana, hepinize sesleniyorum; başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve ülkemizin cansiparene mücadelesine zarar veriyorsunuz. Bu duruma 'dur' diyecek hiç kimse yok mu?"

"TRABZON BAŞKANI SAHAYA GİRDİ, 15 GÜN CEZA ALDI"

"Alanyaspor maçında, Trabzonspor Başkanı sahaya girmiş ve fiziki müdahalede bulunmuştu. En az 6 ay ceza alması gerekirken sadece 15 gün ceza aldı. Ben sahaya atlayıp böyle bir şey yapsaydım ne kadar ceza alırdım? Cüneyt Çakır, Galatasaray - Trabzonspor maçında Trabzonspor lehine penaltı vermedi diye tam 1615 gün Trabzonspor maçına atanmadı. Sizce diğer hakemler bunu yapan güçten etkilenmiyor mu?"

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!