comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan TFF'ye tepki! "Yabancı kuralında kriter yanlış"

09 Haziran 2021, Çarşamba 15:51
Ali Koç'tan TFF'ye tepki!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ekonomi basınıyla bir araya geldi.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ekonomi basınıyla bir araya geldi. FBTV'de soruları yanıtlayan Ali Koç, kulüplerin ekonomik durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"3 KULÜP ARASINDA EN SIKINTILI FENERBAHÇE"
"3 büyük kulüp arasında ekonomik olarak en sıkıntılısı Fenerbahçe. Bizim 76 milyon euro faiz giderimiz var. Gelirlerimiz TL ama giderlerimizin çoğu döviz. Bu şekilde yaşamamız mucize. Bizim şapkadan tavşan çıkarmamız gerekiyor. Devletimiz kulüplere destek olmak için Bankalar Birliği ile bir proje hazırladı. 2+10 olacaktı. Bizim anlaştığımız buydu. Bunun sonucunda ana para sıfıra inecekti. Son dakika bir manevrayla bunun 2+7 olacağı söylendi. Bunun siyasi bir fikri mi var bilmiyorum. Biz de çok şaşırdık. 2+7'de, ana paranın %45'i hala ödenmemiş olacak. 6 ay geçti, biz eylülde bunu yapabilseydik, şimdi %18-20'lik faizleri konuşuyoruz."

"TAKIM BÜTÇESİNİ DÜŞÜRMEMİZ GEREKİYOR"

"Takım bütçesini yeni sezonda TL üzerinden yüzde 20 düşürmemiz bekleniyor. Gelirlerin artması için sportif başarı olmalı. Ticari olarak da bir tarafı var. Bizim gelecek sezon 200 milyon liraya ulaşmasını beklediğimiz dijital gelirlerimiz olacak. Bir takım yenilikler yapacağız. Kripto paraya gireceğiz."

"YABANCI KRİTERİ ÇOK YANLIŞ"

"Yabancı kuralında kriterler çok yanlış. Sayı üstünden yapılıyor. Bu çok yanlış. Ne bileyim, 30 yaş üstü oyuncu alamazsın diyelim, kalitesine göre yabancı getirelim. erli oyuncu oynatmak sadece yabancı sayısını indirmekle olmuyor. Altyapı antrenörü bulmakta zorlanıyoruz, tesisleşme kötü. Altyapı için hoca bulamıyoruz, hoca yok."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!