comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan TFF'ye sert tepki! 'Bu sistem hileye iter'

07 Ağustos 2020, Cuma 16:20
Ali Koç'tan TFF'ye sert tepki! 'Bu sistem hileye iter'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF'nin harcama limitiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklanan rakama tepki gösteren Ali Koç, kendileri dışında 6-7 kulübün daha limitleri eleştirdiğini belirtti.

"OLMAYACAK BİR ŞEYİN ALTINA NEDEN İMZA ATALIM?"
"Sadece Fenerbahçe değil 6-7 kulüp daha limitlerden rahatsız. Türk futbolu bitmiş, batak durumda. Diğer kulüpler bizden daha çok yangın çıkaracak. Yapılandırma yapan kulüpler 2 yıl sonra ana parayı ödeyemeyecekler. Olmayacak bir şeyin altına neden imza atalım? TFF'nin bir yöntemi varsa bize göstersin. 15 Ağustos'ta liglere başlayacağız denildi. Hangi futbol adamı 26 Temmuz'da bitmiş ligi 15 Ağustos'ta başlatır? Allah'tan itiraz ettik de ertelendi. Sizin lokantanız var, borcunuz var. Yapılandırma yapıyorsunuz ve size, 'Ama gıda malzemesi alamazsınız' deniyor. O zaman nasıl olacak? 64 milyon euro'dan bir sezonda 18 milyon euro'ya düşmemiz bekleniyor. Bu gerçekçi değil, mümkün değil. Kafası çalışan herkes bunu görür. Bu sistem insanları hileye iter. 1900 TL'lik sözleşmeler imzalanır. O zaman biz de yapalım başkaları gibi. Medya alıgısıyla Fenerbahçe'yi yalnızlığa iterek bu işi yöneteceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar. Bizim tutumumuz devre arasındaki gibi olmaz, bunu net bilsinler. İş bambaşka yere gider onu da söyleyeyim."

VEDAT MURIQI İÇİN TEKLİF VAR MI?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Vedat Muriqi için kulübe gelen bir teklif olup olmadığı sorusuna ise, "Bir teklif yok" yanıtını verdi.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"