comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan TFF'ye ibra sözleri! 'Çekimser kalacağız'

28 Temmuz 2021, Çarşamba 13:15
Ali Koç'tan TFF'ye ibra sözleri! 'Çekimser kalacağız'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Ali Koç, TFF ile yaşanan sorunlar hakkında kritik değerlendirmelerde bulunurken, "İbra konusunda Fenerbahçe olarak çekimser davranacağımızı hepinizin bilmesini istiyorum" dedi.

"TFF'NİN BİZİ DAHA ÖNCEDEN DİNLEMESİ GEREKİRDİ"
"Kulüpler Birliği Vakfı olarak 19 kulübün imzasıyla sorunlarımızı dile getiren bir açıklama yapmıştık. TFF ile dün gece ilk defa bu konuda bir toplantı yaptık. Toplatının nispeten olumlu geçtiğini düşünüyorum. Mutabık kalınan konuların da tez zamanda yürürlüğe gireceğini düşünüyorum. Bu konuda samimi olmanızı bekliyorum. Her konuda benzer düşünmüyor olabiliriz ama çözüm odaklı ilişkilerle çok ciddi yol alacağımıza inanıyorum. Bu kadar sorun yaşanırken TFF'nin en azından bizler daha önce çağırıp dinlemesini isterdik. Fakat ne olursa olsun bundan sonrası için alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum."

"FENERBAHÇE OLARAK, TÜRK FUTBOLU ADINA ÜSTÜMÜZE DÜŞENÜ YAPMAYA HAZIRIZ"

"Nüfus olarak Avrupa'nın en büyük ülkelerinden biriyiz ancak ne yazık ki futbolcu yetiştirme konusunda çok gerideyiz. Stat konusunda Avrupa'da belki birinciyiz ama birkaç kulüp dışında altyapı konusunda neredeyse hiç imkanımız yok. Tabana yayılmış bir futbol anlayışımız yok. Mahallelerde, ilçelerde, köylerde futbol sahalarımız yok. Altınordu'yu bu konuda alkışlıyorum. Bunların hepsi elbette mevcut TFF'ye bağlanamaz. Bu konularda kulüplerin de eksikleri var. Ülkemize yeni bir futbol aklı gerekiyor. Fenerbahçe olarak, Türk futbolunun kalkınması adına bize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Fakat bunun için sağlıklı bir iletişim olmalı."

"AHLAKSIZCA SÖZLER"
"Kulüpler Birliği'nde 19 kulübün imzaladığı açıklama şahsıma atfedildi. TFF yönetiminde yer alan bazı kişilerin, ahlaksızca pek çok kulübü arayarak 19 kulübün imzaladığı açıklamayı sanki tek başıma ben kurgulamışım gibi, "Ali Koç'un dümen suyuna girmeyin" tarzında konuşmalar yapması acizliğin göstergesidir. Ben yüzünüze söyleyemediğim hiçbir şeyi arkanızdan konuşmam."

"YAYINCI KURULUŞ KONUSUNDA KRİZ VAR MI YOK MU?"

"Yayıncı kuruluş konusunda hep onların istediği oluyor. Bu nasıl bir düzen? Yapılan indirimlerin tutarı 394 milyon dolar. 2,5 milyar dolar olması gerekirken indirim yapılıyor. Bu sene ne olacağını da bilmiyoruz. Bize göre en az 3.1 milyar dolar almamız lazım. 2021-22 sezonuyla ilgili bir anlaşma yok. Ne olacağını bilmiyoruz. TFF, yaptığı her açıklamada sanki bizden onay almış gibi gösteriyor. Bizim amirimiz olarak size şu soruyu sormak istiyorum. Sayın Başkanımız, size göre yayıncı kuruluşla bir sorun var mı yok mu? Varsa bu sorunları bize aktarın, yoksa bunu da tüm Türkiye'nin gözü önünde açıklayın. Kriz var mı yok mu?"

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!