comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan teknik direktör açıklaması: "Dünya çapında isimler"

01 Nisan 2022, Cuma 20:47
Ali Koç'tan teknik direktör açıklaması:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "5-6 futbolcumuza yoğun ilgi var. Hepsi gider mi? Birkaçı kesin gider." dedi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, KKTC FBİDER'in düzenlediği "Gelecek Fenerbahçe" konulu panele katıldı ve açıklamalarda bulundu. 

"DEĞİŞİM YAŞANMALIDIR"
"Bana sorarsanız yayın ihalesinde gelinen nokta, kulüplerin, mşlli takımın durumu, son hakem tiyatrosu değişim zamanı gelmiştir. Federayon değişmese bile tüzüğe aykırı karar verdirten MHK Başkanı olmamalı. Kifayetsizliğin prim yaptığı bir yerdeyiz. İnşallah gerekli değişim yapılır. 

"ALABİLECEĞİMİZ 3-4 FUTBOLCUYU BELİRLEMİŞ VAZİYETTEYİZ"

5-6 futbolcumuza çok ilgi var. İlgi olan bazı futbolcuların yerini doldurmak da zor. Kim Min Jae örneğin. Bize piyango gibi çıktı. 1 sene önce 14 milyon euro'ya Jose Mourinho istedi. Vermediler. 1 sene sonra vermek zorunda kaldıkları için çok daha makul fiyatlara aldık. Bu bir şanstır. Dolayısıyla hepsi gider mi? Birkaçı kesin gider. Yerleri doldurulabilir mi? Havuzundaki oyunculara ve onlara olabilecek imkanlara sahip olup olmamana. Her zaman transferin sonuna doğru 1-2 futbolcu alınacaktır. Şu Alabileceğimiz 3-4 futbolcuyu belirlemiş vaziyetteyiz. Sol bekimiz, kanadımız, sağ bekimiz zayıf yanlarımız. Bazı futbolcularımızın kontratı bitiyor, yenilenmeyecek. 2 iç transfer konumuz var. Altay ve Serdar. Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Kim şu paraya giderse o zaman bunu alalım. Kötü bir kadromuz yok. Biz bu kadroyu takım yapamadık, oynatamadık. 

TEKNİK DİREKTÖR KONUSU

Daha yeni Avrupa'da 2-3 ziyaretimiz oldu. 2-3 aday üzerinde gidip geliyoruz. Bundan 2 aydır devam eden görüşmeler. Bizim ekonomik gücümüze göre bir nebze ağır olacak diyelim ama bunlardan birisi olursa her biri dünya çapında isimler. Ancak dışarıda en iyisini getirseniz bile Türkiye'de yabancı hoca olmak çok zor. Bu sefer turnayı gözünden vuracağımızı ümit ediyorum. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!