comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan tarihi açıklamalar

04 Şubat 2023, Cumartesi 14:39
Ali Koç'tan tarihi açıklamalar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Ali Koç, ligden çekilme gibi bir kararları olmadığını ancak maça çıkmama konusunu yönetim kurulu içerisinde gündeme getirdiklerini ve oylama sonucu devam kararı aldıklarını dile getirdi.

ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMALARI
3 maç arka arkaya 10 kişi kaldık, sesimizi çıkarmadık. Sivas-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demir - Fenerbahçe maçı 2 puan. Sadece iki maçta sonuca direkt etki eden 5 puan.

Önümüzde iki yol var. Bu iki yolu aramızda oyladık. Karar 11'e 3 çıktı. Bu kararı da açıklayacağım."

Mert Hakan'ın golü bize göre %100 gol. Hadi ele çarptı diyelim, biz göremedik VAR gördü. Ama aynı VAR, penaltılarımızı göremiyor. Bu maçta yaşananlar olacak iş değil. Düşünsenize bu pozisyonlar malum rakibimizin maçında olsaydı neler olurdu?

Adana Demirspor ilk yarıyı 9 kişi bitirmeliydi. Ama hiç kart bile görmeden devreyi tamamladılar. Arkadaşlar bu maçta yaşananlar hakem hatası değildir.

Hocamız bir kez bile hakemler hakkında konuşmadı. Birkaç maç sonrası hocaya dedik ki, 'Ne yapıyorsun sen, çok net hakem hataları var. Sen konuşmuyorsun' Adam alışmamış, şaşırıyor bu duruma. Jesus, tek kelime İngilizce ve Türkçe bilmiyor. Hakeme ne dediğini sorduk. 'Faul, faul. İçeride değil, dışarıda. Neden faul vermiyorsun dedim' diyor. Çat, kırmızı kart. Bu arkadaş emekliliğinde "Ben Jesus'u oyundan attım" demek için attı herhalde.

Sivasspor-Galatasaray ve Adana Demir-Fenerbahçe maçları... Futbolda yolsuzluğun belgesi işte bu iki maçtır."

Bugüne kadar hiç konuşmayan kulüp, benim de sesimi kullanarak bir video yapmışlar. Dün uyandılar, ortalığa mesaj atmaya başladılar. Ben gülerek izledim. 8 Mart'ta bir grubu temizleyip, kendi istedikleri hakemleri getireceklerdi. Bütün hakem sınavlarını o dönem kaldırdılar. Biz böyle saçmalık olur mu diyerek bunu engelledik.

Bizim derhal en kısa zamanda VAR'ı, Türk hakemlerinden kurtarmamız gerekiyor. Bu öneriyi dün yaptık. VAR olmazsa olmazdır. Fakat Fenerbahçe'ye kullanıldığı gibi kullanıldığı zaman futbol için bir canavardır. VAR hakemleri, yabancı hakemlerden oluşmalıdır.

Erkan Özdamar ve Atilla Karaoğlan'a uzun süre görev verilmeyeceği söylendi ama 6 hafta sonra görev aldılar. Bu mu uzun süre? Hele Özdamar... Gevşeklik, amatörce maçı katleden adama 6 hafta ceza veriyorlar. Böyle saçmalık olur mu? Değiştirin sistemi kardeşim.

FIFA kokartlı hakeme direkt 10 puan veriliyor. Yapay zeka atamasındaki bu sistem yanlış. TFF'ye verdiğimiz ikinci öneri de buydu. Bütün kulüpler de bu durumdan rahatsız.

Yıllarca unutulmayacak fahiş hatalar hep malum takım lehine oluyor. Bu tesadüf mü?

Ceza verilen hakemlerin cezalarını tamamlayıp tekrar görev aldıkları ilk maç hep Fenerbahçe maçları oluyor. Böyle tesadüf olur mu?

Dünyada kaç takım 6 sezon içinde 3 kez son hafta şampiyonluğu kaybetmiştir? Dünyada kaç takımın otobüsüne silahlı saldırı yapılmıştır? Hala faili meçhul. Türkiye Cumhuriyeti'nin ayıbıdır bu. Çağırın bizi savcılığa bildiklerimizi anlatalım. ir takım yöneticisi gidip otobüs direksiyonunda fotoğraf verdi. En zayıf olduğumuz dönemde sahamızda taraftarlarımız gaz yedi. 2011'den beri doyamadılar bizi yemeye. Hangi camia bu kadar travmayı kaldırabilir?

Ülkemize saldıran terör örgütüne karşı tek savaşan Fenerbahçe ise ve bu haksızlığa karşı hiç kimse ses çıkarmıyorsa onlar da bu işin içindedir.

Biz figüran mı olacağız yoksa uzun vadeli çıkarlarımızı koruma ve ülke futbolunu temizleme adına bugünlerden feragat mı edeceğiz bunun kararını vereceğiz. Ben kendi başkanlığımı feda etmeye hazırım.

Ligden çekilme gibi saçma sapan bir şey yok. Sakın aklınızdan bile geçirmeyin.

Fenerbahçe'nin mağdur edildiği ve maruz kaldığı, maddi manevi çektiklerine hiçbir hükümet ve siyaset bunları nasıl gidereceğiz demiyorsa, bunlar da işin içindedir.

Önümüzde iki yol var. Selahattin Baki'nin dediği gibi bitireceğiz, şampiyon mu bitireceğiz? Yoksa 'Yeter artık, maça çıkmıyoruz.' mu diyeceğiz? Maça çıkıp 1 dakika sonra sahadan ayrılmak bu sezonu feda etmektir. Ama geleceğimiz için tarihi bir adımdır.

Yönetim içerisinde bu konuda oylama yaptık. Bir kere ölme işine ben inanıyorum. 11'e 3 oyla devam kararı çıktı. 3 kişi arasında ben vardım.

Fenerbahçe'nin olmadığı Türkiye Ligi, Türkiye Ligi değildir. Rakip takım, 'Biz her yerdeyiz' diyor. Biz her yerde değiliz. Biz adaletin, şeffaflığın yanındayız. 20 senedir kendimize çalışan bir medya ordusu yaratmadık, yaratmayız. 

18 sene başkanvekili olarak kulübümüzde görev yapmış, sonrasında TFF Başkanı olmuş insan bizi şikeyle suçluyor aranızdan 1 kişi çıkıp konuşmuyor. Camiamızın ileri gelenleri çıkıp tek laf etmiyor. Biz en çok kendimize zarar veren camiayız.

Galatasaray'a tekrar çağrı yapıyorum. İstediğiniz zaman, istediğiniz kanalda, istediğiniz şekilde ve arzu ederseniz diğer kardeşinizi de getirin. Biz hazırız!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!