comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Şike Davası açıklaması! 'Tarihi bir gün'

04 Haziran 2021, Cuma 12:28
Ali Koç'tan Şike Davası açıklaması! 'Tarihi bir gün'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Futbolda Şike Davası ile ilgili bugün görülen duruşma sonrası açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Futbolda Şike Davası'nda yargılanan sanıklar hakkında çeşitli suçlardan ağır cezalar verildi. Silivri'de görülen duruşlma sonrası Fenerbahçe Başkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu.

"FENERBAHÇE İÇİN TARİHİ BİR GÜN"
"Fenerbahçe açısından tarihi bir gün. Bunu üzlerek söylüyorum. Keşke bugünleri yaşamasaydık. Fenerbahçe'yi maddi ve manevi olarak çok büyük zararlara uğratan bu davanın sonuna geldik. Hukuken hala süreç devam ediyor. Cezalar o kadar ağır ki, bir şey değişeceğini sanmıyorum. Hukuki sonuçları ne olursa olsun Fenerbahçe'ye yaşatılanlar, hiçbir hukuki cezayla ölçülemez."

"İNSANLAR KANSER OLDU, İNTİHAR ETTİ"

"Bu işin yan aktörleri de var. Rüzgarın nereden estiğine bakarak, Fenerbahçe'yi kamuoyu önünde medya aracılığıyla karalayan insanlarla da hesaplaşacağız. Kul hakkı yediler, iftira attılar. İnsanlar kanser oldu, intihar etti. Çocuklar utancından okula gidemedi. Çocuklarımızın, torunlarımızın bir daha bu işlerle karşı karşıya gelmemesi için ders almamız gerekiyor. Ne kadar ders aldığımızdan emin değilim."

"KIRGIN VE ÇOK KIZGINIZ"

"Fenerbahçe'nin maddi ve manevi zararı kolay kolay karşılanacak durumda değil. Şu anda biz hukuki açıdan yolculuğun sonuna geldik. Bundan sonra Fenerbahçe'nin yaşadıklarının neler olduğunu herkesin kabul edeceği noktaya geldik. Fakat bizim için gidilecek daha çok yol var. Bunun hesabını soracağımız daha çok kurum ve kişiler var. Aziz Başkan zamanında mücadelesini verdi, biz de şimdi mücadelemizi sürdürüyoruz. Biz olalım veya olmayalım, sonuna kadar mücadele edeceğiz. Biz zafer sarhoşu değiliz, kırgın ve kızgınız. Benim şahsen en çok hesaplaşmak istediğim kesim, rüzgarı arkasına alarak terör örgütünün en kuvvetli olduğu dönemlerde Fenerbahçe'ye her şekilde saldıran, iftira atan kişi ve kurumlardır. Biz hiç yılmadan, omuz omuza mücadele ederek bu kişileri yaptıklarına pişman edeceğiz."

DAVADA VERİLEN CEZALAR

Kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan daha önce hapis cezasına çarptırıldığı için bu suçtan davanın reddine karar verildi. Karaca, 76 kez "Haberleşmenin gizliliğini ihlal", 166 kez "Resmi belgede sahtecilik" ve 91 kez "iftira" suçundan toplamda 1406 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Eski Emniyet Müdürü Nazmi Ardıç, 70 kez "Haberleşmenin gizliliğini ihlal", 135 kez "Resmi belgede sahtecilik", 17 kez "İftira" gibi suçlardan 2 bin 412 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum edildi. 

Soruşturma dosyasını hazırlayan Lokman Yanık ise "Silahlı terör örgütüne yardım", 91 kez "İftira", "Resmi belgede sahtecilik" gibi suçlardan toplamda 161 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. (DHA)

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!