comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan scout sistemi ile ilgili dev proje

17 Şubat 2018, Cumartesi 11:09
Ali Koç'tan scout sistemi ile ilgili dev proje

Fenerbahçe Başkanı Adayı Ali Koç seçim çalışmaları doğrultusunda 'Scouting' konusunda yeni bir projeyi hayata geçirmeyi amaçlıyor.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, seçimli genel kurul yaklaşırken seçim çalışmaları doğrultusunda devrim niteliğinde bir adım atma kararı aldı.
Ali Koç ve ekibi scouting konusunda yeni bir çalışma başlatırken kulübün mali sorunları nedeniyle bu çalışma üzerinde sıkı duruyor.
 

Ali Koç'un getireceği scouting sistemi nedir?


Milliyet'in haberine göre, Ali Koç ve ekibi, son dönemde bilhassa Avrupa futbolunda önemli yeri olan 'Scouting' konusunda çalışmalar yapıyor. Hem kulübün UEFA Finansal Fair Play konusundaki hassaslığı, hem de son dönem yaşanan hatalı hamleler nedeniyle Koç, bu işe çok önem veriyor. Benfica, Porto, Shakhtar Donetsk, Roma ve Sevilla gibi kulüplerin yapıları incelenirken, bir yandan da işin uzmanlarıyla temaslar kuruluyor.
Ali Koç'un bu çalışmayı Avrupa çapında ünlü scout direktörü Damien Comolli ile birlikte yürüttüğü haberde yer aldı. Damien Comolli tarzında işin profesyonel noktasındaki, futbol idarecileri ve ekiplerinin görev alması bekleniyor..

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.