comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan şampiyonluk sözleri! 'Emre Belözoğlu'na güveniyoruz'

24 Nisan 2021, Cumartesi 12:07
Ali Koç'tan şampiyonluk sözleri! 'Emre Belözoğlu'na güveniyoruz'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de yüksek divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, olağan divan kurulunda açıklamalarda bulundu. Başkan adaylığı hakkında konuşan Ali Koç, "Net bir şey söylemek için erken olduğunu düşünüyorum. Bununla beraber ihtiyaçlar ne gerektiriyorsa onu yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Aziz Yıldırım hakkında konuşan Ali Koç, "Ben 6 yıl başkanımızla görev aldım. Beraber mücadele ettik. Aziz Yıldırım ile omuz omuza mücadele verdik. kendisinin kulübümüz ve Türk sporu adına yaptıklarına en yakın tanıklarından biriyim. Biz her türlü diyaloğa açığız. Biz Aziz Yıldırım'a saygıda kusur etmemek için her türlü hassasiyeti gösterdik. Hiçbir şekilde yanlışımız olmadığına inanıyorum" dedi.
"EMRE BELÖZOĞLU'NA GÜVENİYORUZ"

"36. haftadayız ve 69 puanla ikinci sıradayız. Bay geçirdiğimiz haftada 3 rakibimiz de puan kaybetti. Bizim için karlı bir hafta oldu. Çok şükür lehimize sonuçlar oldu. Artık her maçımız final. Olağanüstü bir sezon yaşıyoruz. Kaybetmememiz gereken puanlar kaybettik. Göz göre göre hakem hataları yüzünden çok fazla kaybettiğimiz puanlar oldu. Buna rağmen şampiyonluk inancımızdan hiç vazgeçmedik. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen aldığımız sonuçlar ve takımımızın yakaladığı havayla şampiyonluğun adayı olarak gösterilmeye başlandık. Diğer rakiplerimize göre kadro derinliğimiz de bize avantaj yaratacaktır. Son saniyeye kadar şampiyonluk mücadelemizi sürdürüp, camiamızın umut ettiği şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Bugün bir şampiyonluktan bahsediyorsak Erol Bulut'un katkısı büyüktür. Duruşu ve beyefendiliğiyle bizim için her zaman özel bir yeri olacaktır. Desteğimiz her zaman kendisiyle olacaktır. Emre Belözoğlu, kariyeri ve hırsıyla, saha kenarında nispeten tecrübesiz olsa da inanıyoruz ki bu süreci futbol zekasıyla en iyi şekilde yönetecektir. Ona inancımız sonsuzdur."

"TARAFSIZ VE ADİL OLMAK İÇİN AZAMİ ÇABA GÖSTERİN"

"Algıları saha dışına çıkarmak isteyenlerin tüm söylediklerinin boş sözler olduğunu görüyoruz. Son 15 yıldır Fenerbahçe'yi hedef alanları tümTürkiye çok iyi biliyor. Biz doğru bildiğimiz yolda yolumuza devam etmek istiyoruz. Son zamanlarda futbolu saha içinden saha dışına çıkarmaya çalışıyorlar. Biz bunlara tek tek cevap vermeyeceğiz. Taraftarlarımızdan ricam, biz işimize bakalım. Enerjimizi şampiyonluğa odaklayalım. TFF, MHK ve hakemlerden bir ricamız var. Sorumluluğunuzun bilincinde olarak, tarafsız ve adil olmak için azami çaba gösteriniz."

"BİZ HAKKIMIZI İSTİYORUZ"

"1959 öncesi şampiyonlukların tartışılmasını çok sağlıklı buluyorum. Artık kamuoyu bu konuda bilinçleniyor. 1959 öncesi şampiyonluklarımız için yaptığımız başvuru Türk futbolunun tarihine hatta Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihine sahip çıkma anlamı taşıyor aslında. Maalesef bugün bu konuyu sulandırmaya çalışıyorlar. Hala yerel ligler diyebiliyorlar. Biz gerekli resmi başvurumuzu yaptık. Bu konuda geçmişte resmi bir başvurumuz söz konusu değildir. Geçmiş yönetimlerimiz de bu konuda çalışmalar yapmıştır. Bir gecede bu başvuruyu yapmadık. Biz hakkımızı istiyoruz."

"BİZİM HİÇ ACELEMİZ YOK"

"Biz, TFF 1. Ligi ve Milli Küme şampiyonluklarını istiyoruz. İstanbul şampiyonluklarıyla ilgili bir başvurumuz yok. Bu dönemde Fenerbahçe dışında da şampiyonlukları olan kulüpler var. Onlar da gerekli başvuruları yaptılar. TFF'nin vereceği karar, kendi tarihine ve Cumhuriyet tarihine sahip çıkma anlamına gelmektedir. Bu konuda hiç acele etmeye gerek yok. Bizim de acelemiz yok. Hukukçular, tarihçiler otursun, bizler de görüşlerimizi bu komisyona sunalım. Aceleye getirmeden, baskı altında kalmadan sağlıklı bir karar verilmesini istiyoruz. Bizim hiçbir endişemiz ve şüphemiz yok."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!