comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan rakiplere çağrı! 'Birlik olalım'

30 Mart 2020, Pazartesi 14:34
Ali Koç'tan rakiplere çağrı! 'Birlik olalım'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve takım kaptanı Emre Belözoğlu, Valiliğin başlattığı kampanyaya destek olduklarını açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve takım kaptanı Emre Belözoğlu, İstanbul Valiliği tarafından başlatılan kampanyaya destek olduklarını açıkladı. Sarı lacivertli futbolcuların kendi aralarında topladıkları 5 milyon liranın Valilik tarafından başlatılan kampanyaya aktarıldığını açıklayan Ali Koç, rakip kulüplere de çağrıda bulunarak birlik içerisinde hareket etmeleri mesajını iletti.

ALİ KOÇ: "OMUZ OMUZA ÖRNEK TEŞKİL EDELİM"
"Devletimize destek olma zamanı. İmkanı olanların ihtiyacı olanlara el uzatma zamanındayız. Fenerbahçe olarak neler yapabiliriz diye düşünürken futbol takımımız kendi arasında görüşerek 5 milyon liralık kaynak yarattılar. Bizlerle temasa geçerek bu kaynağı en etkin şekilde nasıl kullanabiliriz diye görüştüler. Getir firması ile bir görüşme yaptık. Olası bir sokağa çıkma yasağı getirildiğinde kendi personelimize erzak dağıtımı yapabilir miyiz diye görüştük. Müthiş bir altyapıya sahip olduklarını gördük. Kaynak kullanımı konusunda alternatifleri görüşürken Getir ile konuştuk. Evlerinden çıkamayan büyüklerimize yardım etmek istediğimizi söyledik. Kendileri de İstanbul Valiliği ile bir çalışma yaptıklarını söylediler. Bizler de futbolcularımızın topladığı kaynağı Valiliğimizin başlattığı kampanyaya aktardık. Toplamda 33 bin aileye destek sağlayacağız. Valiliğimize ve Getir şirketine teşekkür ediyorum. Tüm rakiplerimize çağrıda bulunmak istiyoruz. Şimdi gelin, vatandaşlarımıza hep beraber destek olalım. Gelin sizler de bu kampanyaya destek olun. Omuz omuza bir örnek teşkil edelim." 

EMRE BELÖZOĞLU: "DOĞRU ÖRNEK OLABİLMEK İÇİN BU ADIMI ATTIK"

"Bu süreç gerçekten kolay değil. İnanıyorum ki coğrafyamızın genlerinde olan sıkıntılı süreçlerde birleşme özelliğimiz ile bu süreci atlatacağız. Bizler profesyonel sporcular olarak gelir açısından birçok insana göre iyi şartlara sahibiz. Bizler bir başlangıç ve doğru örnek olabilmek adına böyle bir karar aldık."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)