comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan önemli uyarı: "Üst üste 5. sezon bunu yaşıyoruz"

29 Mayıs 2018, Salı 23:03
Ali Koç'tan önemli uyarı:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, seçim öncesinde TRT Spor'da katıldığı programda yapılması gerekenleri anlattı ve Aziz Yıldırım'a da göndermede bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, TRT Spor'da katıldığı programda seçim öncesinde açıklamalarda bulundu. 

"NORMALDE MEDYAYA DAHA ÖNCE ÇIKMAMIZ GEREKİRDİ"
Normalde medyaya daha önce çıkmamız gerekirdi ama yetişemedik. Çok fazla ilgi, alaka ve davet verdi. İnsanlar bize gönüllerini, imkanlarını, dostluklarını açtı. 

"DİĞER TARAFIN ETKİNLİKLERİNDE BİZDEKİ HEYECAN YOK"

Ben hiçbir zaman büyük konuşmam. Arkadaşlar da kızıyorlar. Benim fıtratımda dereyi görmeden paçaları sıvamak yok. Tabi ki bizdeki heyecanın öbür tarafın etkinliklerinde olmadığı kesin. Kim kazanırsa büyük farkla kazanacak. 

"3 TEMMUZ'DAN SONRA DESTEK VERDİM"

2 dönem yöneticilik yaptım. 3 Temmuz son senemdi ne yazık ki. Orada maddi, manevi elimden gelen her şeyi yaptım camiamız için, çok yoruldum. Daha fazla devam etmek istemiyordum ama desteğim devam etti. Adalete Fener Yak projesini başlattık. 

"FENERBAHÇE ÜST ÜSTE 5. SEZON ZARAR EDECEK"

Finansal durumdan çok kötüyüz. Sadece biz değil, Türk futbolu kötü. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Avrupa'yı incelerseniz zarar eden kulüplerin sayısı çok az. Onlar düzelirken, biz ters istikamette gittik. Fenerbahçe bu sezon 5. kez zarar edecek. Fenerbahçe iyi yönetilmiyor. Zaten FFP kıskacındayız. O da manevra alanımızı kısıtlıyor. Türk lirasının kaybettiği değeri de eklediğiniz zaman bu iş böyle devam edemez dedik. Önceliğimiz mali sorunları halletmek olacak dedik. Çünkü mali yapınız iyi olduğu zaman beraberinde sportif başarı geliyor. Türk spor tarihinde görülmemiş katkıyı karşılıksız vereceğiz. Sıcak para konusunda tam rakamı Cumartesi günü açıklayacağım. Bunu küçümsemeye çalışıyorlar. Ben hala diyorum. 3 Temmuz'dan beri kulübe kim ne vermiş, defterleri açıp bakalım."

"DEĞİŞMESİ GEREKEN ŞEYLER VAR"

Mali, futbol anlayışının değişimi ve camiya bakış açımız. Değişmesi gereken üç şey bunlar. 3 Temmuz sürecini camia olarak atlattık. Allah bir daha o günleri göstermesin. Kimseye göstermesin. 2011'de sadece bu olmadı. Yeniden yargılanmaya kadar bu camia sıkı sıkı sarıldı. Bugüne geldiğimiz zaman o bağlar erozyona uğradı. Bunu 3 Temmuz'a bağlayamayız. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"