comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan olay açıklamalar! Cocu, Comolli, Volkan Demirel

10 Ekim 2018, Çarşamba 13:39
Ali Koç'tan olay açıklamalar! Cocu, Comolli, Volkan Demirel

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe TV'de yayınlanan Gündem Özel programında çok önemli açıklamalarda bulundu. Ali Koç'un açıklamalarını canlı aktarıyoruz.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de futbol takımıyla alakalı son derece önemli açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un sözleri haberimizde...
 

Ali Koç'un FB TV'deki açıklamaları


FB TV'de yayınlanan "Gündem Özel" programına konuk olan Ali Koç'un açıklamalarını derledik.

"TOP ÇİZGİYİ GEÇMEDİĞİNDE..."
"Hayal kırıklığı ve sancılı bir başlangıç yaptık. Tahminimizden çok daha olumsuz bir tablo var. Eleştirileri haklı görüyor ve anlayışla karşılıyorum. Şöyle bir şey var. 3 maç var ki top 1 kez kalemize gelmiş ve gol olmuş. Top çizgiyi geçmediğinde yaptığınız şeyler göz ardı ediliyor."

"BAŞAKŞEHİR VE BEŞİKTAŞ MAÇINDA GALİBİYETİ KAÇIRDIK"

"Hatalar yapmadık mı? Tabii hatalar yaptık. Daha da hatalar yapacağız. Beşiktaş ve Başakşehir maçlarında galibiyeti kaçıran taraf bizdik. Puan tablosuna baktığımızda olmamamız gereken bir noktadayız. Yönetimimiz, hocamız, takımımız eleştiriliyor. Bu eleştiriler taraftarlarımızı ve tribünleri etkiliyor. Bunu anlayışla karşılıyorum"

"HAYAL SATMIYORUZ"

"Biz kültürü değiştirmeye geldik. Hayal satmadık, uzun soluklu bir projeden bahsettik. Ne durumda işi devraldığımızı unutmayalım. Yeniden yapılanma hedeflerimiz doğrultusunda adımlarımızı atıyoruz. Gençleri transfer ettik. Tecrübeli futbolcuları Andre Ayew, Slimani gibi isimleri ekledik. Daha önceki yılları hatırlayın. Lugano ve Edu'nun Fenerbahçe'ye ilk geldiklerindeki oynadıkları futbolu hatırlayın. Gözlerimize inanamıyorduk. Sonrasında bu isimler canla başla mücadele edip bir yerlere geldi."

"TARAFTARLARA GÖRE BİRAZ DAHA SABIRLIYIM"

"25 milyon Euro'luk satış yaptık. 11-12 milyon Euro'ya 11 oyuncu transfer yaptık. Bununla birlikte ücretleri asgari seviyede sunduk. Biz geleceğin takımını kurduk. Para saçmadık. Bu yüzden ben traraftarlara göre biraz daha sabırlıyım. Umutla bakıyorum."

"2 MAÇI KABUL EDEMİYORUM"

"Beşiktaş ve Başakşehir maçlarındaki oyundan memnunum. Kabullenemediğim 2 maç Zagreb ve Rize maçları. Takımımız her geçen gün üzerine koyarak gidiyor. 2 maçta 6 ppuan alsak bu kadar umutsuzluk olmayacaktı."

"SİVASSPOR MAÇINDA SPONSORLARLA ÇIKACAĞIZ"

"FFP'ye uymak zorundaydık. FFP olmasa dahi kulübün içinde bulunduğu ekonomik durumda kendi kendimize FFP uygulardık. Biz günü kurtarmaya gelmedik. Sivasspor maçına yeni sponsorluklarımızla çıkacağız. Önümüzdeki süreçte 900 milyon TL'lik bir kaynak yaratmamıza rağmen mart ayından sonrasını şu an için göremiyoruz"

"YUHALAMALARI REDDEDİYORUM"

"Kenetlenmezsek başarılarla dolu bir Fenerbahçe oluşturamayız. Taraftar gibi hareket ettiğim için tenkit ediliyorum. Şunu kabul edemem. Takım sahada mücadele ederken yuhalamak ve ıslıklamak alışmadığım bir ortam.2-3 sezondur bu var. Maç 1-1 gidiyor. 80. dakikada frikik kullanıyoruz. Yuhalamalar duyuluyor. Bunu reddediyorum. Fenerbahçemize her anlamda sahip çıkmalıyız. Kısa vadeli tepkiler ve sosyal medyadaki beklenti ile kulübü yönetemeyiz."

"ERSUN YANAL PLANLARIMIZDA YOK"

"Dün olmadı, bugün de yok. Yarın da olacağını düşünmüyorum; Ersun Yanal hocamız bizim planlarımızda yok. Taraftarar kampanya başlatmış olabilir. Ben bunlardan etkilenmem. Taraftarlar şimdilik bu sevdaya son verelim."
 

Ali Koç yardımcı hocaları neden gönderdi?


"BİZİ ÖFKELENDİREN ŞEYLER VAR"

"Bizim tespit ettiğimiz ve son derece rahatsız olduğumuz, bizi öfkelendirecek gelişmelere tanık olduk. Bir açıklama yaparak kadro dışıları açıkladık. Aykut Hocamızla konuştuk, konuştuğumuz konulardan birisi de teknik ekibiydi. Hocamız, teknik ekibinin gayet başarılı olduğunu ifade etti. Sezon başı istifa ettiler ama aradım, o da bu geçiş sürecimizde bizimle çalışmaya devam etmelerini istedi. Eski düzenin devam etmesinin daha iyi olacağı algısı Samandıra'ya yayıldı. En ufak bir değişikliğimize bile direnç gösterildi."

"OYUNCULAR TEPKİ GÖSTERDİ"

"Kayserispor maçının 2 gün sonrasında yoğun bir antrenman gerçekleştiriliyor. Oyuncular tepki gösteriyorlar. Durumu teknik direktöre iletiyorlar. Dayanıklılık testinin zamanlamasının yanlış olduğu ortaya çıkıyor. Bu metodun çok ağır sonuçlar vereceği ortaya çıkıyor. Futbolcularımızın moralini bozucu davranışlar giderek artıyor. Mevcut işleyişin bozulması için de çaba gösteriyorlar. Araştırmalar sonra dayanıklılık testlerinin yanlış yapıldığı ortaya çıkıyor. Bunların ciddi sakatlıklar yaratabileceği orta çıkıyor."

"BEŞİKTAŞ MAÇINA HALI GETİRDİLER"

"Beşiktaş maçı öncesi tesis içinde çalışanlara ve oyunculara tamamen olumsuz eleştirilerde bulunarak havayı bozuyorlar. O gün bir prim açıklanıyor. Primin yetersiz olduğu, yönetimin yetersiz olduğu şeklinde aleni şekilde konuşmaya başlıyorlar. Beşiktaş maçında takım stada geldiği sırada soyunma odasında yerde bir halı gören Cocu'nun yardımcıları 'Bu ne?' diye sorunca bu arkadaşlar 'Beşiktaş maçı sonrası hocanın cenazesini bu halıya saracağız' açıklamasını yaparak dalga geçiyorlar. Bir plan dahilinde yaptık. İyi de oldu. Dostumuzu düşmanımızı gördük. Birçok yalan yanlış spekülasyonlar yapıldı. Herkes içini döktü

"BİLGİLERİ SIZDIRMIŞLAR"

"Samandıra'daki tüm mailler bir sistemde toplanıyor. 28 Haziran'dan bu yana veriler sızdırılıyor. Geçen senenin tüm idman verileri ise silinmiş. Nedenini sorduğumuzda yeterli hafıza yoktu diyorlar. Samandıra'daki sistemde bütün veri toplanıyor, ilgili kişi oradan tüm bilgileri alıyor. İronik durum şu, geçen senenin tüm verileri silinmiş. Niye silindi dediğimiz zaman yeterli hafıza yoktu deniyor. Bu arkadaşlarla sıkıntılı süreçler yaşayacağız"
 

Ali Koç'tan Müjdat Yetkiner açıklamaları


"BANA OY VERENLERE KÜFÜR ETTİ"

"4 Haziran, seçimler bitmiş, sonuçlar belli. Müjdat Yetkiner açık sözlü bir adamdır, Aziz Yıldırımcıyım diyor. Olabilir, iki taraf var ya onu ya onu tutacaksın. Hepimiz kongrede oyumuzu kullanıyoruz. Pazar günü, 28. sandıkta çalışan bir görevlimize saldırma arefesine geliyor, çok ağır küfürler ediyor. Pazartesi günü Dereağzı'nda küfür etmediğim ispatlansın diyor ve çok ağır ifadeler kullanarak bana ve bana oy verenlere hakaret ve küfürler savuruyor. Sonrasında hiç düşünmeden yollarımızı ayırdık."
 

Ali Koç'tan Aatif ve Nabil Dirar açıklaması


"AATİF VE NABİL DİRAR EN MUTSUZ GÜNLERİMİZDE MUTLUYDU"

"En kötü günlerimizde bile Dirar ve Aatif şen, şakrak. Benim beklediğim ruhu yansıtmayan bir tavır içerisindeler. Benim gözlemlediğim kadarıyla en mutsuz günlerimizde bile bu iki oyuncu çok mutlu oluyordu. Benim istediğim, talep ettiğim ruhu yansıtmayan bir tavır içerisindeler."

"AATİF, DİRAR İÇİN KULİS YAPTI"

"Soyunma odasında futbolculara neden kötü oynadıklarını sordum. Aatif, 'Geçen sezon kötüydük, bu sezon daha kötüyüz' dedi. Dirar kadroya giremeyince Aatif açık açık lobi yaptı. Nabil Dirar kadroya giremeyince Aatif keyifsiz oldu. Aatif, Nabil Dirar'ın oynaması için kulis yaptı. Bu olabilir. Takım içinde gruplaşmalar var. Ama arkadaşın oynamıyor diye gamsızlık, vurdumduymazlık yapmak doğru değil. Yaptığımız tespitler sonucu takım ruhunun ahengini bozmak, sorumsuzluk ve disiplini bozacak davranışlarından dolayı kadro dışı bıraktık."
 

Ali Koç'tan Volkan Demirel açıklamaları


"VOLKAN DEMİREL KONUSU AYRI"

"Volkan Demirel konusunu ayrı tutmak istedim. Kulüpte uzun yıllar hizmet vermiş, aidiyet duygusu daha yüksek ve değişiklik olduğu zaman değişime karşı bir nebze pozisyon alan, tavır alan birçok yıldız oyuncu vardır. Dünyada ilk defa olan bir şey değil"

"İŞLER İYİ GİTMEYİNCE TRANSFER YAPTIK"

"Biz Benfica maçlarına ligin ilk maçına Volkan ile çıktık. İşler iyi gitmeyince Harun'u transfer ettik. Volkan'la yaşanan durum, birçok kulüpte yaşanan bir durumdur. Volkan bilinçli olarak Fenerbahçe'ye zarar vermez. Ama bilinçaltında etkilendiğini düşünüyorum. Volkan Demirel takım ruhu oluşturulması konusunda beklenileni yapamadı.

"VOLKAN DEMİREL SESİNİ YÜKSELTTİ"

"Samandıra'da yönetici arkadaşlarımızla toplantı yapıyorduk. Volkan bana ve özellikle başkanvekilimize ciddi saygısızlık yaptı. Bizi dinlemiyordu hep kendi konuşuyordu. Sesini yükseltti. Sus dedim uzattı. Bu şekilde sesini yükselten kıdemli bir futbolcunun örnek olacak tarafı yok. Nasıl kendini affettirip bu işin içinden çıkacaksın, özür dileyeceksin dedim onu da yapmadı...Bizler yokken neler yapabileceğini düşündüm. Gördüm ki, Volkan'ın uyanması lazım"

"HARUN'A BİR ŞEY OLSA ERTEN OYNAYACAK"

"Volkan'ın kadro dışı kalma sebebi disiplinsizlik. Yönetim katına saygısızlık. Ben bu kararı alırken 2 gün düşündüm. Şahsıma ve gönlüme dokunan bir karardı. Risk aldım. UEFA'da kadroda 2. kalecimizdi. Şimdi Harun'a bir şey olsa Erten oynayacak Avrupa'da."

"JÜBİLE YAPMASINI ÇOK İSTERİM"

"Ben bu jübile işlerini başlatmak istiyorum. İlk yapmak istediğim de Volkan Demirel. 5 maç sonra Fenerbahçe'de 500. maçı olacak. Çok isterim bunu yapmasını."

"DEVRE ARASINA DEK BİR ŞEY YAPMAYACAĞIZ"

"Ersun Hoca döneminden beri rahat maç seyretmiyoruz. Ama uzun vadeli planlarla yola çıktım. Devre arasına dek bir şey yapmayı uygun bulmuyorum. İçinde bulunduğumuz durumda hoca değişikliğine gitmek en kolayı olur. Bizim sorunumuz biz PR yapmıyoruz. Papermoon'da gazetecilerle konuşmuyoruz. Çıkıp açık açık söylüyoruz."

"COMOLLİ'YE BEN DE KIZDIM"

"Comolli'ye ben de kızıyorum, takım olma konusunda daha fazla önlemler alınması lazımdı. Harekete geçmekte biraz geç kaldı. Daha olumlu sonuçlar çıkartabilirdi ama bütüne baktığımda büyük resim değişmemiştir. Tüm akademi ve scoutingden birçok konuda sorumluluğu var."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.