comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Mesut Özil ve Erol Bulut açıklaması

23 Ocak 2021, Cumartesi 12:40
Ali Koç'tan Mesut Özil ve Erol Bulut açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Divan Kurulu toplantısında gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Mesut Özil ile ilgili gelen soruya yanıt veren Koç, "Mesut inşallah sahaya çıktığı zaman kim olduğunu tüm dünyaya gösterecek" dedi.

"OĞULCAN KONUSU BÜTÜN KULÜPLERİ İLGİLENDİRİR"
"Galatasaray - Oğulcan konusunda 'sizi ne ilgilendiriyor?' diyenler oluyor. Bu hem bizi, hem de diğer takımları ilgilendirir. Transfer yapılırken kurallara uygun yapılması gerektiğini pek çok kulüp düşünüyor. Biz daha çok dile getiriyoruz. Birçok kulüp de oyuncu ayartma konusundan rahatsız. Bu konunun yakın takipçisi olacağız."

"BİZ HOCAMIZIN ARKASINDAYIZ"

"Biz her zaman hocamızın arkasındayız. Aklımızdan hiçbir zaman hoca değişikliği geçmedi. Sistematik olarak üzerimize gelen gruplar var ama biz kararlarımızı sosyal medya üzerinden gelen tepkilere göre almıyoruz."

"SZALAI VE OSAYI'DEN BEKLENTİMİZ BÜYÜK"

"Szalai'nin işlemleri bitti, bu hafta oynamasını bekliyoruz. Osayi Samuel'i büyük bir potansiyel olarak aldık. Genç ve başarıya aç oyuncular. İkisinden de çok büyük beklentilerimiz var. Hocamızın ve sportif direktörümüzün arzuları çerçevesinde transferleri yapıldı."

"MESUT ÖZİL 'EVİN OĞLU'"

"Belki bir nokta atışı daha yapmamız gerekebilir. Yaz dönemini mümkün olan en az transferle bitirmek ve sezonu şampiyonlukla tamamlamak istiyoruz. Mesut Özil için çok fazla bir şey söylememe gerek yok. Başarıları ve yetenekleri ortada. Kısa, tatsız bir dönem yaşadı. Bir rüya artık gerçekleşmeye çok yakın. Mesut'un rekorları, aklı ve beceresi ortada. Mesut Özil bir futbolcudan öte bir marka. Çocukluğundan beri Fenerbahçe aşkı olması transferi bambaşka boyuta taşıyor. Mesut için üstüne basa basa evin oğlu diyorum. Türkiye'ye çok büyük oyuncular geldi ama hiç bu seviyede oyuncu gelmedi. Evin oğlu geldi ve inşallah evinde başarılı olacaktır. Mesut'un testleri yapılacak. İlk idmanının yarın akşam olmasını bekliyoruz. Takımımıza büyük güç katacaktır. Mesut'un hiçbir sakatlık problemi yok. Her idmana da A Takım ile çıktı. İdman maçlarında oynadı. Sadece maç eksiği var. Onu da kısa zamanda giderecek. Ne zaman oynayacağına hocamız karar verecek. Eski hocasıyla konuştuğumda, 'Ne kadar sürer?' diye sormuştum. '3-4 hafta sürer' demişti. Şahsi düşüncem 2 haftaya kadar oynamaya başlar."

"MESUT ÖZİL İÇİN SMS KAMPANYASI"

"Biz 'Fener Ol 'kampanyası yaptığımız zaman diğer kulüplerden ikisi bizimle alay etti. Geldiğimiz noktada herkes kampanya yapıyor. Akıl akıldan üstündür. MESUTOL yazıp 1907'ye SMS göndermeye başlıyoruz. Telefonu olmayan çocukların anne babalarına baskı yaparak SMS atmalarını istiyorum. Salı gününe kadar bakalım ne kadar SMS atılacak. Şimdiden başlayalım. İmza törenine 24 saat kala gaza basacağız."

"YAYINCI KURULUŞLA OLAN SIKINTI ÜST SEVİYEDE"

Yayıncı kuruluş ile ilgili sıkıntılar yaşandığını hatırlatan Başkan Ali Koç, "Yayıncı kuruluş futbolun paydaşlarının en önemlilerinden biri. Son dönemde attığımız adımlar gösterilmiyor. Son olarak küfür yaşandı ama oraya gelene kadar çok fazla şey yaşandı. Yine bir tezahürat olayı vardı ama biz kamuoyunda bağırmadık, ilgili arkadaşları çağırdık anlattık. Üst üste çok şey yaşanıyor ve bunlara tesadüf dememiz mümkün değil. Herkes, yayıncı kuruluşun kulübümüze olan yaklaşımının bireysel hatalarla olamayacağını düşünüyor. Bizim söylemlerimiz sizi etkilemiyor ama genel şikayete bakınca burada bir sıkıntı var. Sanki bu gerçeği bir tek yayıncı kuruluş görmüyor ya da görmek istemiyor gibi bir düşüncemiz var. Bu zihniyet Fenerbahçe'ye karşı böyle olduğu müddetçe bizler de Fenerbahçe'nin ne demek olduğunu göstermek zorundayız. Bu çekişme, bu gidişat kimseye fayda sağlamaz. Yayıncı kuruluşun yaptığı özür açıklaması saatini manidar ve cılız buluyoruz. Bize meydan mı okuyorsunuz, kendi kendinize bize mesaj mı veriyorsunuz? Özür yazısı son derece cılız bizi kesmez ama açıklandığı saat kara mizah. O da mı hata? O zaman bu kadar hata yapan adamı çalıştırmayın. Bizim sabrımız taştı. Biz adım adım tepkimizi vermeye başladık. Yayıncı kuruluşa sesleniyorum, bizim röportajları yayınlamayarak, led panolar görülmesin diye garip açılardan maçı vererek bu konuyu aşamazsınız. Bir süre sonra maçları yayınlayamayacak duruma geleceksiniz. Hodri meydan dediniz, garip garip açıklamalar yaptınız. Kaç ülkeye yayın yapıyormuşsunuz, bravo size ama burada yaşananlar sadece Fenerbahçe'ye yapılıyor. Nasıl ilerleyeceğimize siz karar vereceksiniz. Hiçbir etkinliğimize yayıncı kuruluşun çalışanları alınmamaktadır onların bir suçu yok ama geldiğimiz noktada buradayız ve bu adım adım yükselecek. O yüzden karar sizin, nasıl ilerlemek istiyorsanız. Biz aynı kararlılık ve inançla götüreceğiz ve hiç istemediğimiz noktaya götürmek istemiyoruz. Giderse Fenerbahçe'nin ne demek olduğunu göreceksiniz. Harcama limitlerinden dolayı taraftarlarımız yayıncı kuruluşa tepki gösterdiler ama o tepkinin etkilerini siz benden daha iyi biliyorsunuz. Bizi o noktaya getirmeyin. Yol yakınken aklı selim düşünün ve bu işi çözecek formülleri bulun. Bizi sınamayın, sabrımızı taşırmayın. Bundan sonrası sizin elinizde” ifadelerini kullandı.

"AZİZ YILDIRIM İLE HİÇBİR SIKINTIMIZ YOK"

Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım ile hiçbir sıkıntılarının olmadığına dikkat çeken Başkan Ali Koç, “Bizim tek sıkıntımız; birkaç kez iletişim kurmaya çalıştık, muvaffak olamadık. Medeni insanlarsak bir araya gelebilmemiz lazım. Fenerbahçe'nin başarısı için kalbimiz atıyorsa bunun zor olmaması lazım” dedi.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!