comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Galatasaray'a Mert Hakan Yandaş cevabı!

12 Ağustos 2020, Çarşamba 18:46
Ali Koç'tan Galatasaray'a Mert Hakan Yandaş cevabı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Mert Hakan Yandaş transferiyle ilgili Galatasaray'a yanıt verdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği toplantısının ardından gündeme dair çaprıcı açıklamalarda bulundu. 

"BU KADAR KÖTÜ DURUMDAKİ TÜRK FUTBOLUNUN KIBLESİ OLMAK ÖVÜNÜLECEK BİR ŞEY DEĞİL"
Bu kadar kötü durumda olan Türk futbolunun kiblesi olmak övünülecek bir şey değil. Mükemmel çalışan bir sistem yok. Tabii ben de Fenerbahçe camiasını temsil ettiğim için cevap vermek durumundayım. Ben Mustafa Cengiz başkana başkanım siz sağlığınıza kavuşun, ben şampiyon olmuş kadar sevinirim dedim. Ben aynı noktadayım. 

"GALATASARAY'IN MERT HAKAN'LA ANLAŞMASI"

Mert Hakan Yandaş transferinde ithamları bir nebze gülerek, bir nebze üzülerek takip ettim. İşin aslını söylemek durumundayım. Mert Hakan Yandaş Kasım gibi önerildi. Biz o dönem şampiyonluğa oynuyorduk. 20. haftasına kadar şampiyonluğun en büyük adaylarındadık. Sivasspor çekiştiğimiz takımlardan biriydi. Böyle bir durumda söz konusu olamazdı. Dolayısıyla Galatasaray'la görüşmüş, anlaşma yapılmış. O da neresinden bakarsanız bakın anlaşma yapmış kabul görmüyor. O anlaşmanın iki takım arasındaki maçtan birkaç hafta önce olduğu varsayılırsa daha da enteresan durum. 

"MERT HAKAN SÖZÜMÜ TUTACAĞIM, KARŞI TARAF TUTMAZSA KONUŞURUZ DEDİ"

Mart döneminde Pandemi süreci geldi. Ligler durdu. Emre Belözoğlu ile konuştuk. Artık şampiyonluk adayı değiliz. Oyuncuyla konuşmak istiyoruz. Mert'in duruşunu gördüm. Benim söz var dedi. 10 Haziran'a kadar sözümü tutmak durumundayım. Belli şartlarda anlaştık. Ben sözümü tutacağım, karşı taraf sözünü tutmazsa o zaman konuşuruz. Başka bir takımın özeline girmem doğru olmaz. Ondan sonra süreci başlattık. Futbolcu transferinde etik olmayan tek şey vardır. Mukavelesi olan futbolcuyu, kulübün haberi olmadan arkadan dolaşıp almak. Mert Hakan'da böyle bir durum yok, sözleşmesi bitiyordu."

"VEDAT MURIQI'DEN SONRA BAŞKA BİR OYUNCUYU KAPTIRMAK AGRESİFLEŞTİRMİŞ"

Anladığım kadarıyla Vedat Muriqi'den sonra çok istenilen oyuncuyu Fenerbahçe'ye kaptırmak sıkıntı yaratmış. Çok agresifleşti. Yarın öbürgün biz de kaptırabiliriz, bunlar futbolda. Mert Hakan suçlandı. Ben Mert Hakan Yandaş'ın o duruşunu takdir ettim. Şunu net bir şekilde söyleyeyim. Mert Hakan Yandaş'ın bize geliş şartları, onun daha evvel konuştuğu şartlardan daha makul şartlar."

"NİHAT ÖZDEMİR'E TEPKİ"

Ana para bu sene hesaplamalardan çıksın dedik. Hazine garantili borçları ben de imzalarım. Bir de bunu yapıp haber sızdırıyor. Fenerbahçe Başkanı niye imzalamıyor. Sanki kulübümüzü sevmiyoruz biz. Ben olsam imzalardım. Sen daha 2010/11 şampiyonunu söyleyemiyorsun. Dil sürçmesi olabilirsin ama onu bile söyleyemiyorsun. Çıkmış ben Fenerbahçe Başkanı olsam imzalardım diyor, bir de bunu haber yaptırıyor. Ben aptal mıyım? Ben de bir banka yönetim kurulu başkanıyım, 250 milyonu almak varken neden geri çevireyim? Demek ki yapamıyorsak nedeni var. Bazı kulüpler imzaladı diyebilirsiniz. O onların bileceği iş. Fenerbahçe'nin yükü başka kulübün yüküne benzemez, çok daha büyük yükü var."

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"